Jego motto: „Od badań podstawowych do zastosowań praktycznych w onkologii” przyświecało również uczestnikom wydarzenia. Przedstawili oni najnowsze osiągnięcie badawcze, zarówno krajowe jak i zagraniczne, które mogą wpłynąć na proces diagnozowania i leczenia nowotworów.
Prelegenci przedstawili zarówno teoretyczne zaplecze badań, ich wyniki ale także historię poszczególnych przypadków – osób, które zostały poddane badaniom klinicznym. Zakres badań dotyczył m.in. zmian nowotworowych w osoczu (dr Ellen Heitzer), profilowania ekspresji genów w pojedynczych komórkach (Aleksandra Kołodziejczyk) oraz wykorzystania torrentów jonowych w diagnostyce i badaniach (dr Luca Quagliata). Warsztatowa forma spotkania pozwoliła na wymianę myśli, wątpliwości i wiedzy między badaczami, a innymi naukowcami i studentami.
- Wystąpienia bardzo mi się podobają, są dobrze przygotowane
i rzetelnie przeprowadzone – oceniła warsztaty studentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu Aleksandra Czmerch . - Tego typu spotkanie pozwala na wymianę wiedzy między specjalistami zajmującymi się różnymi dziedzinami biotechnologii.
– Spodobało mi się to, że można dowiedzieć się rzeczy nowych trochę spoza własnej dziedziny – docenił warsztaty inż. Paweł Kałużny, definiujący się jako biocybernetyk, pracujący w obszarze bioinformatyki i biostatystyki. – Zajmuję się bioinformatyką i biostatystyką. Potrzebuję wiedzy ogólnej do interpretacji danych. I tutaj ją znajduję.
Według prof. Rafała Płoskiego prowadzącego warsztaty, odznaczyły się one ożywioną dyskusją zarówno podczas sesji, jak i poza nią, a wykłady były niezwykle ciekawe. Zadowolenie z uczestnictwa w tym spotkaniu było widoczne tak po stronie gości, jak osób prezentujących swe osiągnięcia.
KOMENTARZE