Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
BIOTECHNICA 2010 - biotechnologia skoncentrowana w Dolnej Saksonii
12.07.2010
Tegoroczne targi BIOTECHNICA organizowane przez Deutche Messe pokazują, że Europa ma ambicje do zrownania się z USA w biegu o pirwszeństwo w biotechnologii. Jeśli organizatorzy utrzymają tempo - z pewnością się to uda.
W tym roku pokazane zostanie wiele przełomowych innowacji z zakresu biotechnologii oraz nauk przyrodniczych i medycznych - powiedział Stephan Ph. Kühne z zarządu Deutsche Messe - Obserwujemy ogromne zainteresowanie udziałem w targach ze strony firm z sektora biotechnologii - chcą one przyjechać do Hanoweru, by skorzystać ze skutecznej platformy nawiązania nowych kontaktów biznesowych, jaką z pewnością jest BIOTECHNICA

Tegoroczne targi BIOTECHNICA to wydarzenie przełomowe dla biotechnologii w Europie. Dalsza analiza przedsięwzięcia organizowanego przez Deutche Messe pokazuje, że BIOTECHNICA wychodzi poza granice Starego Kontynentu i staje się jednym z najważniejszych imprez biotechnologicznych na świecie. Z pewnością koncentruje też uwagę inwestorów na przedsięwzięciach biotechnologicznych w Europie.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów BIOTECHNICA, których dziennikarze mogli wysłuchać w siedzibie biotechnologicznej firmy Qiagen w Hilden pod Dusseldorfem, już sam początek będzie obfitował w najważniejsze nazwiska sektora life-sciences. Otwarcia konferencji dokona sam Chris Viehbacher, prezes giganta farmaceutycznego Sanofi Aventis. Obecność przedstawicieli struktur rządowych takich jak Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Transportu Dolnej Saksonii czy Indyjskie Ministerstwo Nauki i Technologii oraz komisarz UE ds. zdrowia i ochrony konsumentów świadczy o postrzeganiu BIOTECHNICA na wszystkich płaszczyznach biogospodarki - zarówno sektora prywatnego jak i struktur rządowych.

Hanower jak centrum europejskiej biotechnologii jest już ugruntowanym miejscem spotkań specjalistów z całego świata. Co ciekawe, BIOTECHNICA to nie tylko giganci przemysłowi, ale także firmy, które dopiero debiutują bądź wypełniają niszę na rynku wyspecjalizowanymi produktami czy rozwiązaniami technologicznymi. Jednak obecność na targach międzynarodowych koncernów takich jak Sartorius czy Qiagen świadczy o uznaniu z jakim spotyka się w środowisku innowacyjnego biobiznesu ta impreza. Wśród innych ważnych firm farmaceutyczno-biotechnologicznych, które mają pojawić się na targach, organizatorzy wymieniają Merck oraz Boehringer-ingelheim.

Warto wspomnieć o regionie Dolnej Saksonii. Jest ona centrum zaawansowanych technologii. To miejsce łączenia badań i inwestycji. Firmy, znakomici specjaliści i ośrodki badawcze zapewniają regionowi pozycję lidera w dziedzinach nauki i biznesu. W Dolnej Saksonii, miejscu interakcji interdyscyplinarnych technologii - od badań podstawowych do aplikacji i kliniki - skupia się ogromne zainteresowanie inwestorów i badaczy.

Ale to, co szczególnie interesujące w tegorocznej BIOTECHNICA to szereg konferencji naukowych odbywających się symultanicznie z imprezą. W centrum uwagi znajdą się między innymi metody zapobiegawcze oraz regeneracyjne w medycynie: w trakcie targów odbędzie się V Międzynarodowy Kongres Medycyny Regeneratywnej i Prewencyjnej (5th World Congress on Preventive and Regenerative Medicine, WCPRM). Kongres ten to ponad 800 naukowców, specjalistów i ekspertów z tego obszaru. Tematyka konferencji jest obszerna: począwszy od problemów nowotworzenia w medycynie regeneracyjnej, przez stabilność genomową, biodystrybucję po badania kliniczne i przedkliniczne. Celem warsztatów jest zgromadzenie ekspertów z obszaru prawnego, akademickiego i przemysłowego by mogli wymieniać między sobą doświadczenia wpływając tym samym na rozwój opartych na komórkach metod terapeutycznych w Europie.

Kolejną konferencją towarzyszącą BIOTECHNICA jest Molecular Diagnostics Europe. Tematami tego spotkania są transfer technologii od opracowania laboratoryjnego po zastosowanie praktyczne, automatyzacja systemów diagnostycznych, sekwencjonowanie medyczne i poszukiwanie genów zmutowanych. Konferencja jest organizowana przez Deutche Messe wspólnie z US-Cambridge Healthtech Institute (CHI), a odbywa się po raz pierwszy.

W ramach kolejnej konferencji na targach BIOTECHNICA - "PEGS Europe" - przedmiotem tej imprezy są techniki i metody stosowane do pobudzania ekspresji białek i ich oczyszczania. Ponadto znajdą się tam zagadnienia dotyczące produkcji przeciwciał o określonej swoistości, zarówno tych stosowanych w diagnostyce jak i w terapii. W centrum uwagi na tegorocznej edycji imprezy znajdzie się też tematyka związana z technologiami jutra w przemyśle spożywczym, analizą molekularną żywności, komórkami macierzystymi, biobankami, a także z medycyną sądową i możliwością pozyskiwania funduszy na działalność w sektorze biotechnologii.

W październiku 2010 r. w trakcie targów BIOTECHNICA, po raz trzeci już, Międzynarodowy Kongres Inżynierii Kości (bone-tec 2010) zgromadzi w Hanowerze międzynarodowe środowisko zajmujące się biotechnologią kości i tkanki chrzęstnej. Podobnie jak w przypadku innych znakomitych imprez towarzyszących targom, także tutaj głównym tematem będzie przeniesienie odkryć z laboratoriów w fazę kliniczną.

Poza rozwinięciem się do rangi najważniejszego miejsca spotkań branżowych w Europie targi BIOTECHNICA promieniują również na inne duże regiony świata, w których odnotowywany jest burzliwy rozwój biotechnologii. W dniach od 20 do 22 kwietnia 2010 roku odbyły się targi BIOTECHNICA AMERICA w Nowym Jorku. Czwarte targi BIOTECH CHINA odbyły się w dniach od 2 do 4 czerwca 2010 roku w Szanghaju. Kolejne targi BIOTECHNICA w Hanowerze otworzą swe podwoje w dniu 5 października 2010 roku i trwać będą do dnia 7 października 2010 roku.

Firmy zainteresowane networkingiem, pozyskiwaniem kontrahentów i nawiązywaniem nowych kontaktów biznesowych zapraszamy na "BIOTECHNICA Partnering", zaś osoby chcące pozyskać informacje o możliwościach rozwoju zawodowego i kariery - na "Jobvector Career Day".

Dr Maciej Wierzbicki
KOMENTARZE
news

<Marzec 2024>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Newsletter