Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
BioTech Transfer – projekt wspierający projekty B+R spółek biotechnologicznych
09.06.2011

Rozwój spółek typu spin-off – stanowiących główny nurt tzw. przedsiębiorczości akademickiej to jeden z aktywnych mechanizmów komercjalizacji i transferu technologii. Najistotniejszym powodem zwrócenia uwagi na spółki spin-off są głębokie przeobrażenia w modelu funkcjonowania uczelni i instytucji naukowo-badawczych oraz ich relacji z gospodarką. Cały czas jednak, to działanie nie funkcjonuje prawidłowo w obszarze tak przyszłościowej dziedziny jak biotechnologia.

Na ten kluczowy problem chce wpłynąć Inno-Gene S.A. Niedostateczna ilość biotechnologicznych spółek spin-off w gospodarce Wielkopolski w stosunku do liczby pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych wielkopolskich uczelni i jednostek naukowych dziedziny biotechnologii, jest priorytetem zmian w jakich chce uczestniczyć spółka.

W tym celu Inno-Gene chce ruszyć z projektem Biotech Transfer. Założeniem programu jest wsparcie procesu transferu technologii i komercjalizacji wyników B+R w formie spółek spin off/out poprzez pobudzenie aktywności przedsiębiorczej wielkopolskich pracowników jednostek naukowych i pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni dziedziny biotechnologii, do zakładania akademickiej działalności gospodarczej typu spin off.

Adresatami projektu są wielkopolscy pracownicy naukowi jednostek naukowych, pracownicy naukowo-dydaktyczni uczelni dziedziny biotechnologii medycznej, rolniczej i przemysłowej, zatrudnieni w wielkopolskich jednostkach naukowych lub badawczo - rozwojowych na stanowisku asystenta, adiunkta lub profesora, zainteresowani udziałem w projekcie.

W projekcie może wziąć udział łącznie 36 uczestników o wyżej określonym statusie, który będzie weryfikowany na podstawie zaświadczenia z miejsca zatrudnienia (uczelnia, JBR, PAN) lub dokumentu (np. dekretu, certyfikatu, świadectwa nadania tytułu, itp.).

Wybór grupy docelowej jest konsekwencją znikomego udziału innowacyjnych firm biotechnologicznych w gospodarce Wielkopolski, które pod względem ekonomicznym są najkorzystniejszą formą komercjalizacji wyników prac B+R i mogą służyć rozwojowi konkurencyjności wielkopolskiej gospodarki.

red. Blanka Majda

KOMENTARZE
news

<Listopad 2027>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Newsletter