Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Biomed wyprodukował immunoglobulinę z osocza
Biomed wyprodukował immunoglobulinę z osocza

Biomed-Lublin poinformował o kolejnym kroku na drodze do stworzenia leku na koronawirusa. Spółka zakończyła wytwarzanie substancji czynnej z osocza ozdrowieńców.

 

 

 

– Zakończył się proces wytwarzania substancji czynnej immunoglobulina anty-SARS-CoV-2 z osocza ozdrowieńców, tj. osób po przebytej infekcji wirusowej SARS-CoV-2, zaś na 23 września 2020 r. zaplanowano proces aseptycznego rozlewu preparatu do ampułek – informuje Biomed w swoim komunikacie.

Jak donosi spółka, następnie immunoglobulina anty-SARS-CoV-2 poddana będzie badaniom jakościowym, w tym badaniom stabilności produktu i zostanie przekazana do badań klinicznych w czterech ośrodkach: w Lublinie, Bytomiu, Białymstoku i Warszawie, według zatwierdzonego protokołu badań. – Zwolnienie leku, którego spółka jest dostawcą do niekomercyjnych badań klinicznych, planowane jest w IV kwartale 2020 r. – dodaje Biomed.

W trakcie poniedziałkowej sesji akcje Biomedu potaniały o 6,12 proc., do poziomu 13,8 zł. Dla porównania, w szczycie z początku sierpnia spółka wyceniana była na ponad 30 zł za akcję. Równocześnie warto pamiętać, że w 2020 r. Biomed wchodził z akcjami wartymi 1,05 zł.

Źródła

Bankier.pl 

Fot. https://pixabay.com/pl/photos/krew-analiza-laboratorium-test-3511766/

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2026>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
Webinar online: Woda do wstrzykiwań
2026-06-03 do 2026-06-03
4
6
7
13
14
15
16
ChemTEC Poland 2026
2026-06-16 do 2026-06-18
PCI Days 2026
2026-06-16 do 2026-06-18
17
18
19
Debaty Rak Nerki
2026-06-19 do 2026-06-19
20
21
23
24
28
1
4
5
Newsletter