Przychody Spółki po czterech kwartałach 2011 roku były wyższe o 46,23% niż w roku ubiegłym. Obliczono także że wypracowany zysk netto wyniósł 988.383 zł, co oznacza, że ubiegłoroczny rezultat został polepszony aż o 83,36%. Warto zaznaczyć, że wzrost przychodów i zysku netto BioMaxima S.A. notuje nieprzerwanie już 9 rok z rzędu.
W sierpniu 2010 spółka zakupiła 100% udziałów w POLAB Sp. z o.o. od włoskiego producenta materiałów zużywalnych dla laboratoriów - firmy Biosigma. W 2009 roku została także wyłącznym dystrybutorem jedynego na świecie producenta glukometrów szpitalnych – amerykańskiej firmy Nova Biomedical, a od czerwca 2011 roku Spółka posiada swoją siedzibę oraz centrum badawczo – produkcyjne na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Mielec – Podstrefa Lublin. Ewidentnie widać więc efekt synergii, a osiągnięte wyniki wskazują wyraźnie na zwiększenie dynamiki rozwoju BioMaximy.
Wypracowane rezultaty to dla nas powód do ogromnej satysfakcji– mówi prezes BioMaxima S.A., Henryk Lewczuk. – Nie tylko ze względu na rekordowo wysokie wzrosty, ale także dlatego, że osiągnięte wyniki po raz kolejny potwierdzają trafność przyjętej przez nas strategii rozwoju opartej na maksymalnym wykorzystaniu potencjału naukowo-badawczego oraz synergii produktowych uzyskanych w wyniku sprawnie przeprowadzonych akwizycji. Mając wieloletnie doświadczenie w branży biotechnologicznej mamy pełną świadomość bardzo dużej dynamiki tego rynku oraz jego wysokiej podatności na innowacje. Właśnie dlatego nieustannie pracujemy nad utrzymaniem naszych przewag nad konkurencją oraz wynikającej z nich pozycji rynkowej BioMaxima S.A– podkreśla prezes Lewczuk.
Pod koniec grudnia 2011 roku BioMaxima S.A. podpisała umowę przedwstępną zakupu 100% udziałów w Emapol Sp. z o.o. Wartość transakcji wynosi 6,6 mln zł. Ostateczna umowa ma zostać zawarta do 30 marca 2012 roku. 5 grudnia BioMaxima podpisała list intencyjny z niemiecką firmą HSG-IMIT z siedzibą w Villingen w zakresie projektu rozwojowego – automatycznych zintegrowanych analiz mikroprzepływowych do wykorzystania na specjalistycznej platformie diagnostycznej LabDisk. Nowe urządzenie pozwoli wykonywać badania w oparciu o tylko jedną kroplę krwi. W porównaniu z aktualnie użytkowanymi analizatorami i stosowanymi metodami badań, platforma ta zużywa od 10 do nawet 100 razy mniej krwi, a dodatkowo pozwala na przeprowadzenie blisko stu różnych testów. Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenia, łatwości obsługi oraz wysokiej precyzji oznaczeń nowa platforma diagnostyczna powinna znaleźć szerokie zastosowanie w laboratoriach diagnostycznych, oddziałach szpitalnych oraz gabinetach lekarskich.
Spółka zamierza też podjąć produkcję urządzenia we własnym zakładzie zlokalizowanym na obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podpisanie właściwej umowy z HSG-IMIT nastąpi do 30 kwietnia 2012 r. Prototyp urządzenia będzie gotowy w ciągu 3-6 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Red. Tomasz Sznerch
KOMENTARZE