Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
BIOCONNECT 2013 - międzynarodowi eksperci biobiznesu po raz trzeci w Wielkopolsce
08.04.2013

W dniach 15-16 maja br. stolicę Wielkopolski po raz trzeci odwiedzą światowej sławy praktycy i teoretycy branży biotechnologicznej i Life Sciences. Na międzynarodowej konferencji BIOCONNECT 2013 eksperci m.in. z Polski, Izraela, Francji, Włoch, Belgii i Szwecji zaprezentują najnowsze trendy i innowacje w biosektorze oraz rozwiązania ułatwiające dialog między nauką a biznesem. Organizatorem imprezy, która w ostatnich dwóch edycjach zgromadziła w Poznaniu łącznie prawie 300 osób, są Stowarzyszenie BIOREGION Wielkopolska oraz Nickel Technology Park Poznań (NTPP). Patronat honorowy nad tegoroczną konferencją objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Międzynarodowa konferencja BIOCONNECT 2013 zatytułowana „Facilitating dialogue between business and academia” to najważniejsze w naszym kraju spotkanie przedstawicieli polskiego i zagranicznego biosektora. Wydarzenie, organizowane już po raz trzeci przez Stowarzyszenie BIOREGION Wielkopolska oraz Nickel Technology Park Poznań, odbędzie się w tym roku w dniach 15-16 maja na terenie Centrum Konferencyjnego NTPP oraz ośrodka biomedycznego Nickel BioCentrum. Wśród prelegentów znajdą się uznani na całym świecie naukowcy i przedsiębiorcy, od lat z sukcesem działający w branży biotechnologicznej i Life Science.

Nasza konferencja jest doskonałą okazją, aby zapoznać się ze światowymi trendami w biobiznesie oraz skonfrontować swoją wiedzę i doświadczenie z najlepszymi specjalistami w tej branży – mówi Dagmara Nickel, prezes NTPP oraz Stowarzyszenia BIOREGION Wielkopolska – Do udziału w tegorocznej edycji zaprosiliśmy światowej sławy ekspertów m.in. z Izraela, Francji, Włoch, Belgii i Szwecji. Uczestnictwo w konferencji BIOCONNECT 2013 jest bezpłatne, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji poprzez stronę internetową wydarzenia.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, w pierwszym dniu BIOCONNECT 2013 odbędą się praktyczne warsztaty, współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. W tym roku będą one dotyczyły opracowywania patentów i licencji związanych z działalnością w biosektorze. Warsztaty poprowadzi Frank Landolt z Belgii, prawnik z wieloletnim doświadczeniem w branży farmaceutycznej, wiceprezes Ablynx N.V., firmy biofarmaceutycznej zatrudniającej ponad 250 pracowników. Patronat merytoryczny nad tą częścią konferencji objęło działające na terenie NTPP Centrum Edukacji BioMedycznej. Powstała w Nickel Inkubator spółka zajmuje się transferem technologii, rozwojem produktów badawczych oraz prowadzeniem teoretycznych i praktycznych szkoleń z zakresu biotechnologii i Life Sciences.

W drugim dniu konferencji, 16 maja br. zaproszeni prelegenci w ramach 4 sesji panelowych poprowadzą wykłady dotyczące budowania marki produktu biotechnologicznego, regulacji prawnych i negocjacji warunków term-sheet, medycyny spersonalizowanej oraz innowacji wdrażanych w biobranży. Swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami tegorocznej edycji BIOCONNECT podzielą się m.in. Erik Lund ze szwedzkiej firmy Merck & CO., Haim V. Levy, międzynarodowy ekspert biobranży z Izraela, Mohammed Charki z Francji, przedstawiciel firmy Sanofi-Aventis oraz polscy specjaliści: Tomasz Barałkiewicz z Pharmaceutical Consulting, Wojciech Giza z Open Pharma House i Paweł Wielgus z Wroclaw Research Centre EIT+ Ltd.

Wzorem lat ubiegłych integralnym punktem konferencji BIOCONNECT 2013 będzie sesja posterowa z nagrodą pieniężną. Do udziału w sesji organizatorzy zaprosili studentów i pracowników akademickich z całej Polski, prowadzących badania naukowe w szeroko pojętej branży biotechnologicznej: od biomateriałów,przez bioinformatykę i biologię obliczeniową, biotechnologię stosowaną, nanobiotechnologię, aż po biotechnologię wykorzystywaną w ochronie zdrowia, a także rolnictwie.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji BIOCONNECT 2013, formularz rejestracyjny oraz materiały
z poprzednich edycji dostępne są na stronie www.bioconnect2013.pl.

Patroni honorowi konferencji BIOCONNECT 2013: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Urząd Miasta Poznania, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Centrum Edukacji BioMedycznej oraz Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii CEPT.

Patroni medialni: Puls Biznesu, Polska Głos Wielkopolski, Radio Merkury, Biotechnologia.pl.

Konferencja BIOCONNECT 2013 została dofinansowana ze środków unijnych w ramach projektu „Rozwój platformy współpracy w ramach Stowarzyszenia BIOREGION Wielkopolska”, współfinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

 

Redakcja
źródło: informacja prasowa

 

KOMENTARZE
news

<Grudzień 2024>

pnwtśrczptsbnd
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Newsletter