Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
BioCentrum będzie prowadzić badania krystalograficzne dla Instytutu Biotechnologii i Antybiotyków
28.03.2011

Kraków, 28 marca 2011 – BioCentrum (Grupa Selvita) oraz Instytut Biotechnologii i Antybiotyków ogłosiły rozpoczęcie współpracy dotyczącej przeprowadzenia badań krystalograficznych będących elementem przygotowania dokumentacji rejestracyjnej produktu leczniczego.

Instytut Biotechnologii i Antybiotyków jako koordynator konsorcjum IBA, IBB PAN w Warszawie i UG w Gdańsku, realizując projekt badawczy w ramach POIG dotyczący opracowania technologii i przeprowadzenia przedklinicznych badań właściwości analogów rekombinowanej insuliny ludzkiej o zmodyfikowanym działaniu hipoglikemizującym, podjął decyzję o powierzeniu BioCentrum (Grupa Selvita) badań krystalograficznych w celu ustalenia struktury przestrzennej wybranych analogów insuliny.

Zakres projektu przekazanego do realizacji BioCentrum, obejmuje opracowanie metod otrzymywania kryształów analogów insuliny o jakości odpowiedniej do wykonania pomiarów krystalograficznych, przeprowadzenie badań metodą krystalografii rentgenowskiej w celu ustalenia struktury przestrzennej analogów z rozdzielczością atomową, przeprowadzenie szczegółowej analizy uzyskanych modeli strukturalnych oraz opracowanie szczegółowej dokumentacji. 

Bardzo cenimy sobie możliwość zacieśnienia współpracy z tak renomowanym instytutem badawczym jak Instytut Biotechnologii i Antybiotyków. Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż IBA wysoko ocenia dotychczasową współpracę z Grupą Selvita i powierza nam realizację kolejnego projektu. Jesteśmy przekonani, iż unikalny potencjał naszego zespołu dedykowanego biochemii białek i krystalografii zapewni najwyższą jakość realizowanych prac - powiedział dr Miłosz Gruca, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju, Członek Zarządu BioCentrum.

Powierzając wykonanie badań Grupie  Selvita  zagwarantowaliśmy sobie usługi doświadczonego zespołu, który dysponuje odpowiednim zapleczem badawczym, wiedzą naukową oraz umiejętnością pracy zgodnie z międzynarodowymi standardami jakościowymi w zakresie  prac badawczo-rozwojowych. Mając takiego partnera u boku , który kompetentnie i z pełnym zaangażowaniem  podchodzi do realizacji zadań w naszym projekcie jesteśmy  pewni, że osiągniemy  zamierzone przez nas cele– powiedziała Bożena Tejchman-Małecka, Kierownik Zakładu Analizy Chemicznej  w Instytucie Biotechnologii i Antybiotyków.

Projekt objęty umową realizowany będzie w sposób pozwalający na wykorzystanie wszelkich jego wyników oraz opracowanej dokumentacji do rejestracji produktu leczniczego przez podmiot wdrażający projekt.

Wszystkie badania realizowane przez BioCentrum zostaną przeprowadzone zgodnie z wymaganiami wynikającymi z norm i przepisów polskiego i europejskiego prawa farmaceutycznego oraz zgodnie z wytycznymi Europejskiej Agencji Leków.

  Grupa Selvita – GrupaSelvita jest polską firmą innowacyjną świadczącą usługi badawczo-rozwojowe oraz informatyczne. Misją Selvity jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań dla firm farmaceutycznych i jednostek badawczo-rozwojowych umożliwiających obniżenie kosztów wprowadzania produktów na rynek. W skład Grupy Selvita wchodzi również Laboratorium BioCentrum, które w 2009 roku otrzymało Zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego na wytwarzanie produktów leczniczych w zakresie badań fizyko-chemicznych i ich certyfikacji. W ofercie BioCentrum znajdują się usługi z zakresu analityki instrumentalnej (m. in. opracowanie, walidacja i transfer metod, analizy API, badania stabilności, profile uwalniania), chemii białek (w tym analiza składu aminokwasowego i sekwencjonowanie), badań przedklinicznych (ADME), krystalografii i produkcji enzymów.

  Instytut Biotechnologii i Antybiotykówjest państwowym instytutem badawczym utworzonym w 1985 r. przez Ministra Przemysłu. Zakres działania Instytutu związany jest z ochroną zdrowia oraz przemysłem farmaceutycznym. Misją Instytutu Biotechnologii i Antybiotyków jest prowadzenie badań naukowych w zakresie biotechnologii oraz opracowywanie i wdrażanie technologii antybiotyków jak również innych substancji biologicznie czynnych; umacnianie obrazu i pozycji Instytutu w środowisku naukowym i na rynku farmaceutycznym; upowszechnianie polityki jakości w zakresie działania Instytutu.

Źródło: Informacja Prasowa
Zamieściła: Monika Sowińska

KOMENTARZE
news

<Grudzień 2024>

pnwtśrczptsbnd
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Newsletter