Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
BIO 2014 – ceremonia zamknięcia
Czterodniowe spotkanie naukowców i przedstawicieli biobiznesu dobiegło końca. Był to pierwszy w Polsce tego typu kongres skupiający w jednym miejscu specjalistów z biochemii, biofizyki, bioinformatyki i biologii komórkowej. W trakcie tych kilku dni, na Uniwersytecie Warszawskim mogliśmy wysłuchać 170 mówców z dwunastu krajów Europy, Izraela i Stanów Zjednoczonych.

I Kongres BIO 2014 odbył się w dniach 9-12 września. Uniwersytet Warszawski, który gościł zaproszonych specjalistów, stał się miejscem dialogu między przedstawicielami czterech nauk: biochemii, biofizyki, bioinformatyki i biologii komórkowej. Na uniwersyteckich korytarzach swe stoiska prezentowali wystawcy – przedstawiciele firm i organizacji związanych z biotechnologią.  W sumie mogliśmy spotkać reprezentantów 46 instytucji. W całym wydarzeniu uczestniczyło 861 osób, w tym 751 naukowców i 110 reprezentantów firm.  Obok części poświęconej na promocję, reklamę i pozyskiwanie nowych kontaktów przez ludzi biznesu, uczestnicy kongresu mogli wysłuchać wykładów przygotowanych przez 170 mówców. Dzięki nim, spotkanie zyskało miano międzynarodowego – pochodzili bowiem oni z dwunastu krajów Europy, Izraela oraz USA.

„Kiedy spotkaliśmy się pierwszego dnia, byliśmy jedynie grupą osób. Teraz jesteśmy zespołem” – tak podsumowała pracę osób zaangażowanych w przygotowanie kongresu, prof. Urszula Wojda, organizatorka całego przedsięwzięcia. Podziękowania kierowała zarówno w stronę komitetu organizatorskiego, naukowego jak i w stronę czterdziestu wolontariuszy, których praca również została zauważona i doceniona.  Spotkanie zamykające to kilkudniowe wydarzenie w dużej mierze poświęcone zostało ceremonii wręczenia nagród.  Laureatami zostały osoby wyróżnione za swe prezentacje podczas kongresu. Fundatorami nagród były m. in. WITKO Sp. z o.o., Bentley Polska Sp. z o.o.  czy Polskie Towarzystwo Biochemiczne.  Ceremonia zakończenia kongresu była również okazją dla Polskiego Towarzystwa Biologii Komórki (PTBK) do nominacji na honorowego członka organizacji. Wyróżnieni zostali: prof. Barbara Płytycz, prof. Jerzy Moraczewski oraz prof. Stanisław Moskalewski.

Był to pierwszy kongres tego typu.  Czy w przyszłości będą organizowane kolejne edycje? Prof. Urszula Wojda, swe wystąpienie podczas ceremonii zamknięcia, zakończyła wyrażeniem nadziei na kontynuację przedsięwzięcia. Być może zatem za rok ponownie będziemy mogli spotkać w jednym miejscu przedstawicieli bioinformatyki, biofizyki, biochemii, biologii komórkowej i biobiznesu. Z pewnością dialog między nauką a biznesem jest potrzebny, a wydarzenie tego typu stwarza doskonałą możliwość do jego zainicjowania.

 

 

KOMENTARZE
news

<Grudzień 2026>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Newsletter