Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
B.I.G. Talents 2010 - pierwsza branżowa impreza specjalizująca się w biotechnologiach, technologiach informacyjnych i «zielonych technologiach»
21.10.2010
Wspierana przez dynamiczny region i odbywająca się w zagłębiu innowacyjności pierwsza edycja B.I.G. Talents Rouen jest połączeniem targów i spotkań biznesu z zakresu zaawansowanych technologii.
W dniach 17 i 18 listopada 2010 roku w Parc Expo w Rouen odbędzie się po raz pierwszy impreza B.I.G. Talents, która zgromadzi podmioty i rozwiązania z trzech dynamicznie rozwijających się sektorów: biotechnologii (Biotech), technologii informacyjnych (I-Tech) i « zielonych technologii » (Greentech), umożliwiając przyspieszenie realizacji projektów związanych z rozwojem i zakładaniem przedsiębiorstw.

Dzięki europejskim i narodowym programom stawiającym w uprzywilejowanej pozycji kwestię badań i rozwoju, nadzwyczajnym liniom pożyczkowym “grand emprunt” i funduszom przeznaczonym w szczególności dla klastrów stymulujących konkurencyjność przedsiębiorstw, warunki dla rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć stały się wyjątkowo sprzyjające.

Konwent biznesu zdynamizuje innowacyjne przedsięwzięcia

Konwent biznesu B.I.G. Talents umożliwi przedsiębiorstwom zaangażowanym w realizację innowacyjnych przedsięwzięć oraz przyszłym założycielom firm odbycie na specjalnie zarezerwowanej powierzchni i w warunkach pełnej dyskrecji, spotkań z klientami lub z potencjalnymi partnerami wśród których znajdą się placówki badawczo-rozwojowe, uczelnie, inwestorzy, instytucje wspierające itd. Program 40-minutowych spotkań planowany jest z wyprzedzeniem. Innowacja B.I.G. Talents: jako podsumowanie dnia inicjatorzy projektów mogą poprosić o zorganizowanie tzw. BIG meeting – ponownego spotkania przy « okrągłym stole » z kilkoma potencjalnymi partnerami, których poznali w trakcie indywidualnych spotkań, mającego na celu przyspieszenie wdrożenia innowacyjnego przedsięwzięcia.

Targi - prestiżowi wystawcy i wirtualne zwiedzanie laboratoriów zaawansowanych technologii

Przestrzeń targowa B.I.G. Talents skupia w jednym miejscu wszystkich specjalistów i partnerów technologii jutra (GDF SUEZ, SNC RENAULT CLEON, SGS Multilab, Instytut CARNOT ESP, klastry MOV’EO i NOV@log, OSEO, APEC) i jest podzielona na dwie części:  miasteczko zasobów technologicznych i szkoleń, gdzie spotykają się przedsiębiorstwa, laboratoria badawczo-rozwojowe oraz placówki szkoleniowe,  miasteczko zasobów finansowych i wsparcia dla przedsiębiorczości, które zapewnia możliwość spotkania ze wszystkimi strukturami oferującymi powstającym firmom wspieranie ich rozwoju i odpowiednie warunki do prowadzenia działalności (inkubatory przedsiębiorczości, oferta terenów do zagospodarowania i nieruchomości), finansowanie (banki, fundusze venture capital, business angels) oraz doradztwo i wspieranie biznesu (izby handlowo-przemysłowe, firmy doradcze).

Innowacja B.I.G. Talents - Uzupełnieniem targów, mającym na celu przybliżenie działalności reprezentowanych tam podmiotów i zaawansowanych technologii, będzie wirtualne zwiedzanie 4 najważniejszych laboratoriów w Rouen i jego regionie, zorganizowane w trybie wideokonferencji. Tego rodzaju «wizyta» umożliwi uczestnikom rozmowę z pracownikami naukowymi laboratoriów, obejrzenie wyposażenia i wirtualną wymianę danych kontaktowych bez konieczności opuszczania terenu imprezy B.I.G. Talents.

Polecamy w szczególności:

Zwiedzanie PRIMACEN pod kierunkiem profesora Huberta Vaudry: IFRMP 23 (Instytut Multidyscyplinarnych Badań nad Peptydami), organizator ostatniego Światowego Kongresu Neuroendokrynologii, który odbył się w Rouen w lipcu 2010 roku, prowadzi interdyscyplinarne prace badawcze nad peptydami i białkami o potencjale leczniczym, łączące badania podstawowe z klinicznymi. W tym celu instytut IFRMP 23 został wyposażony w wyjątkowo efektywne zaplecze techniczne, obejmujące w szczególności Regionalną Platformę Badania w zakresie Obrazowania Komórkowego Górnej Normandii (fr. Plate-Forme Régionale de Recherche en Imagerie Cellulaire de Haute-Normandie, w skrócie: PRIMACEN). PRIMACEN składa się z sześciu wydziałów, których działalność pokrywa szerokie spektrum zagadnień z zakresu obrazowania komórkowego i został powołany, by świadczyć usługi na rzecz szeroko rozumianej wspólnoty naukowej (instytucji publicznych, przedsiębiorstw, ...) na poziomie regionalnym, ogólnokrajowym i międzynarodowym. Środa, 17 listopada – godz. 15:10 - 16:10

Zwiedzanie laboratorium CORIA pod kierunkiem profesora Mourad Boukhalfa: Podlegające trzem instytucjom – Uniwersytetowi w Rouen, Państwowemu Instytutowi Badań Stosowanych INSA i Krajowemu Ośrodkowi Badań Naukowych w Rouen CNRS - laboratorium UMR 6614 CORIA (Kompleksu Interdyscyplinarnych Badań w dziedzinie Aerotermochemii; fr. : Complexe de Recherche Interprofessionnel en Aérothermochimie, w skrócie : CORIA) obejmuje sześć obszarów badawczych, takich jak: Spalanie, Plazmy, Turbulencje i transport wielkości skalarnych, Przepływ z unoszeniem fazy rozproszonej, Zanieczyszczenie atmosfery (źródło i wpływ), Elektromagnetyzm, Optyka i Optoelektronika. Czwartek, 18 listopada – godz. 15:10 - 16:10

W programie wirtualnego zwiedzania przewidziano również Instytut Badań Materiałowych w Rouen i Instytut Badań w dziedzinie Chemii Organicznej IRCOF.

Osiem konferencji poświęconych technologiom jutra

Ponieważ przedsięwzięcia z zakresu zaawansowanycn technologii wymagają połączenia i wzajemnego uzupełniania się wiedzy i doświadczenia, B.I.G. Talents daje ekspertom innowacyjności okazję do wypowiedzi podczas 8 konferencji poświęconych 3 tematycznym obszarom :

- Zdrowie i biotechnologie: Innowacje i rozwój kardiologii w uniwersyteckim ośrodku szpitalnym CHU w Rouen Konferencja prowadzona przez profesora Alain’a Cribier’a, ordynatora oddziału kardiologii w szpitalu CHU w Rouen, gdzie po raz pierwszy dokonano bezoperacyjnego wszczepienia sztucznej zastawki aorty oraz przez profesor Hélène Eltchaninoff. Skoncentrują się oni na przezskórnym wszczepianiu zastawek serca, czyli działalności w której szpital CHU w Rouen posiada wyjątkowe kompetencje. Konferencję uzupełni wystąpienie profesora Frédérica Anselme’a na temat technik elektrofizjologicznych. Czwartek, 18 listopada – godz. 15:50 - 16:50

- Technologie informacyjne: Technologie dotykowe: perspektywy rozwoju do zastosowań powszechnych i przemysłowych Konferencję poprowadzi Toni Da Luz, młody projektant interaktywnych rozwiązań w Immersion SAS, absolwent Szkoły Designu Nantes Atlantique, inicjator projektu Mindflow mającego na celu ulepszenie i rozwój projektowej pracy grupowej, w szczególności w ramach zastosowań przemysłowych (aeronautyka, przemysł motoryzacyjny), poprzez nowe możliwości wykorzystania, jakie przyniosły technologie dotykowe. Czwartek, 18 listopada – godz. 14:30 – 15:30

- « Zielone technologie » : Ekonomika innowacyjności – dotychczasowy rozwój oraz tendencje « zielonego wzrostu » i możliwości jego wykorzystania przez podmioty działające na różnych rynkach Konferencja zorganizowana przez Nicolasa Bouzou, ekonomistę i dyrektora Towarzystwa Studiów Ekonomicznych Asterès, dotyczyć będzie obiecujących rynków w kategoriach rozwoju i innowacyjności. Czwartek, 18 listopada – godz. 11:50 – 12:30

- Nie można też przeoczyć: Obrad okrągłego stołu, poświęconych finansowaniu innowacji i inwestowaniu kapitałów własnych Porady i wymiana doświadczeń szefów przedsiębiorstw na temat globalnego finansowania innowacyjności i struktur mogących wspierać inicjatorów projektów przy ich realizacji. Czwartek, 18 listopada – godz. 10:00 – 11:00

Informacje praktyczne :

Termin : środa 17 i czwartek 18 listopada 2010 r.
Godziny otwarcia : 17/11 - od 9:00 do 19:00, 18/11 - od 9:00 do 17:30
Miejsce : Parc Expo w Rouen
Informacje i zapisy : www.big-talents.eu
KOMENTARZE
Newsletter