Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
AstraZeneca kontynuuje inwestycje w biotechnologiczne firmy prowadzące zaawansowane badania

Na przestrzeni ostatniego półrocza AstraZeneca zawarła kilka umów nabycia spółek biotechnologicznych prowadzących badania kliniczne późnych faz. Firma tym samym istotnie rozwija swój potencjał dostarczania pacjentom leków w tzw. niezaspokojonych potrzebach medycznych, takich jak leczenie rzadkich chorób endokrynologicznych w późnym stadium rozwoju, radioterapie celowane w leczeniu raka czy terapie komórkowe i genowe dla onkologii, immunologii i chorób rzadkich.

 

 

– Dalsze inwestycje to logiczny krok na drodze realizacji strategii AstraZeneca, która zakłada rozwijanie innowacyjnych sposobów leczenia chorób, na które nie ma skutecznych terapii. Wierzymy, że transakcje te pozwolą nam dostarczyć skuteczne rozwiązania, co znacząco poprawi rokowania i jakość życia pacjentów oraz realizować tym samym nasze założenia strategiczne – mówi Edyta Wojtkiewicz, dyrektor finansowa AstraZeneca w Polsce.

AstraZeneca zainwestowała w następujące spółki: 

* Amolyt Pharma – firma biotechnologiczna prowadząca badania kliniczne w obszarze rzadkich chorób endokrynologicznych i pokrewnych (niedoczynności przytarczyc, akromegalii). Amolyt Pharma zamierza dalej rozszerzać i rozwijać portfolio, wykorzystując swoją globalną sieć w dziedzinie endokrynologii.

* Fusion Pharmaceuticals – to firma onkologiczna koncentrująca się na opracowywaniu leków przeciwnowotworowych nowej generacji. Fusion łączy izotopy emitujące cząstki alfa z różnymi cząsteczkami celowanymi, aby selektywnie dostarczać ładunki emitujące cząstki alfa do nowotworów. Portfolio Fusion w fazie rozwoju klinicznego obejmuje projekty w raku prostaty i guzach litych. Fusion stanie się spółką zależną należącą w całości do AstraZeneca, prowadzącą działalność w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

* Cellectis – firma biotechnologiczna prowadząca badania kliniczne w obszarze terapii komórkowych i genowych. Cellectis wykorzystuje podejście allogeniczne do immunoterapii. Siedziba Cellectis znajduje się w Paryżu we Francji, a oddziały – w Nowym Jorku w stanie Nowy Jork i Raleigh w Karolinie Północnej. Cellectis jest notowany na Nasdaq Global Market (CLLS) oraz Euronext Growth (ALCLS).

Źródła

Fot. Materiały prasowe AstraZeneca 

KOMENTARZE
Newsletter