Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Ta dziewczyna może zrewolucjonizować sektor energetyczny
Redakcja MIT Technology Review wyróżniła panią Olgę Malinkiewicz tytułem Innowatora Roku w Polsce w ramach konkursu Innovators Under 35 Poland. Wynalazła ona technikę druku, która umożliwia tworzenie cienkich warstw perowskitu – materiału, który może zrewolucjonizować sektor energetyki słonecznej z powodu swoich wielkich możliwości absorpcji energii a także niskich kosztów produkcji.

Innovators Under 35 to najważniejsze na świecie wyróżnienie dla przedsiębiorców z branży technicznej, przyznane przez MIT Technology Review oraz przez środowisko wiodących światowych innowatorów, pionierów i ludzi dokonujących zmian, którzy rozwiązują ogólnoświatowe problemy współczesności.

Przez ponad 15 lat podczas wielu edycji konkursu w różnych krajach, wybierano najbardziej utalentowanych młodych innowatorów z całego świata, którzy w swoich dziedzinach dokonali przełomowych odkryć mających potencjał do zmiany rzeczywistości. Organizatorzy dążą do zebrania tych błyskotliwych umysłów i ich niezwykłych projektów w celu rozszerzenia skali oddziaływania ich osiągnięć.

Europejska edycja Innovators Under 35 została uruchomiona w 2015 roku w celu wzmocnienia globalnej społeczności. Ponad stu innowatorów z Hiszpanii, Francji, Niemiec i Włoch tworzy część tej globalnej społeczności w Europie. W tym roku po raz pierwszy udział wzięła także Belgia i Polska.

23 czerwca odbyła się pierwsza edycja Innovators Under 35 Poland.
Spośród ponad 100 kandydatur nominowanych projektów, które zostały złożone w tym roku w różnych dziedzinach techniki, wybrano i nagrodzono projekty, które będą miały realny wpływ i mogą pozytywnie zmienić życie milionów ludzi.

Olga Malinkiewicz z Warszawy

Saule Technologies
Stworzyła technologię druku, która umożliwia produkcje tanich i elastycznych warstw perowskitów, które mogą zrewolucjonizować sektor energetyczny

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie zakup technologii fotowoltaicznej na metry kwadratowe w supermarkecie oraz instalowanie jej samodzielnie w domu bez konieczności wcześniejszego szkolenia lub dodatkowych wydatków? Olga Malinkiewicz wynalazła  technikę druku, która umożliwia tworzenie cienkich warstw perowskitu, materiału, który zrewolucjonizuje sektor energetyki słonecznej z powodu swoich wielkich możliwości absorbcji energii a także niskich kosztów produkcji.

Innovators Under 35 Poland zostali wybrani przez jury złożone z polskich oraz międzynarodowych ekspertów, starannie dobranych spośród najlepszych specjalistów w dziedzinie technologii, przedsiębiorczości i nauki.

Dodatkowo Michal Mikulski  został nagrodzony tytułem Innowatora Społecznego, za stworzenie robota Luna EMG wyspecjalizowanego w rehabilitacji mięśni. Luna dostosowuje się do każdego pacjenta i typu mięśni, wykrywając impulsy neurologiczne pacjenta i pomagając mu dokonywać ruchów, których nie byłby w stanie samodzielnie wykonać.

W ramach konkursu Innovators Under 35 Poland wyróżniono w sumie dziesiątkę młodych Polaków – wynalazców za ich przełomowe projekty w dziedzinie biotechnologii i medycyny, energetyki, Internetu, przetwarzania danych oraz transportu. Przedstawili oni swoje niezwykłe prace podczas imprezy Innovators Under 35, zorganizowanej przy wsparciu BNP Paribas i L’Atelier BNP Paribas podczas Bitspiration Festival w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Innowatorom poniżej 35 roku życia na scenie towarzyszyli niektórzy z najbardziej uznanych ekspertów w zakresie technologii, w tym Kathleen Kennedy, Prezes MIT Technology Review oraz MIT Enterprise Forum; Pedro Moneo, Międzynarodowy Partner MIT Technology Review oraz Sébastien Deletaille, prezes i założyciel Real Impact Analytics, niedawno uznany Innowatorem poniżej 35 roku w Belgii. Innovators Under 35 to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez magazyn MIT Technology Review, stanowiące zaproszenie do światowej społeczności liderów w zakresie rozwiązań technologicznych jutra.

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter