Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
4 spółki z branży biotechnologicznej chcą wejść na NewConnect
22.07.2011

Sektor biotechnologii jest jedną z najlepiej rokujących branż nowych technologii. Od początku 2011 roku na alternatywnym rynku akcji GPW pojawiły się takie firmy jak BLIRT S.A., Genomed S.A., Selvita S.A., Biomax S.A. Inwestorzy nie będą jednak długo czekać na kolejne oferty bo do debiutu przygotowują się 4 kolejne spółki.

Po sukcesie łódzkiego Mabionu, miasto niedługo będzie mogło się pochwalić kolejnymi emitentami. Na NewConnect wybierają się dwa podmioty: Proteon Pharmaceuticals S.A. oraz TriMen Chemicals S.A.

Proteon Pharmaceuticals S.A. kierowana przez cenionego zarówno w środowisku naukowym jak i biznesowym Prof. Jarosława Dastycha, działa w branży biotechnologicznej, z działalnością ukierunkowaną na rozwój technologii produkcji preparatów przeciwbakteryjnych dla rolnictwa, weterynarii i medycyny. „Głównym projektem technologicznym spółki jest opracowanie technologii produkcji preparatu bakteriofagowego BAFASAL zapobiegającego zakażeniom bakteriami Salmonella u drobiu. BAFASAL jest produktem biotechnologicznym o wielkim potencjale rynkowym ponieważ wypełnia istotną lukę związana z wprowadzeniem w UE zakazu stosowania antybiotyków jako dodatków paszowych” – mówi prezes Jarosław Dastych. Spółka rozwija również prace nad innymi produktami opartymi o zastosowanie bakteriofagów oraz świadczy usługi z dziedziny badania substancji leczniczych nowoczesnymi metodami in vitro. Środki pozyskane na drodze emisji przeznaczone zostaną na przeprowadzenie rejestracji produktu w Unii Europejskiej oraz uruchomienie jego produkcji na skalę przemysłową.

TriMen Chemicals S.A. to spółka świadcząca usługi syntetyczne i analityczne dla firm biochemicznych oraz farmaceutycznych na całym świecie. Dzięki wiedzy i wytrwałości firma osiągnęła unikalną pozycję wśród polskich podmiotów zajmujących się syntezą chemiczną.

Już niedługo na małym parkiecie zobaczymy Impomed Centrum, spółkę biotechnologiczną z branży inżynierii komórkowej. Impomed Centrum posiada laboratorium hodowli komórek ludzkich na potrzeby przeszczepów autologicznych pozwalających na regenerację kości oraz stawów. Korzystając ze wsparcia funduszy europejskich spółka rozwija własną działalność badawczo-rozwojową w zakresie biotechnologii i medycyny regeneracyjnej z wykorzystaniem komórek macierzystych. Z subskrypcji prywatnej planuje pozyskać 6-10mln zł. Pieniądze chce przeznaczyć na rozwój działalności biotechnologicznej oraz rozbudowę istniejącego laboratorium.

Od dawna pojawiają się także informacje o planowanym debiucie spółki Stem Cells Spin. Firma posiada niskokosztową i skuteczną technologię hodowli komórek macierzystych, które posiadają bardzo duże możliwości w regeneracji rożnych tkanek. Dodatkową unikalną cechą naszych komórek jest to , że posiadają własności immunosupresyjne. Komórki te w zależności od miejsca aplikacji uczestniczą w regeneracji skóry, tkanki kostnej, chrzęstnej, aparatu więzadłowego. Po ich międzygatunkowym podaniu nie dochodzi do indukcji odpowiedzi immunologicznej. Wspólnie z AM i UP prowadzone są zaawansowane badania, celem opracowania skutecznych produktów dla kosmetologii, weterynarii i medycyny regeneracyjnej.Tradycyjne metody terapii komórkowej to długotrwały proces związany z pobraniem, namnożeniem i aplikacją namnożonych autologicznych komórek macierzystych. Nasz surowiec jest skutecznym narzędziem do natychmiastowego użycia, z pominięciem procedur stosowanych tradycyjnie w terapii komórkowe - mówi prezes spółki Janisław Muszyński.

Red. Blanka Majda

KOMENTARZE
news

<Październik 2021>

pnwtśrczptsbnd
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Newsletter