Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
17 prelegentów z 7 krajów, czyli jak prężnie promować biosektor w stolicy Wielkopolski
14.03.2012

W maju br., dzięki obecności kilkunastu światowej sławy ekspertów z branży biotechnologicznej i Life Science, Poznań na dwa dni stanie się centrum europejskiego biobiznesu. W ramach kolejnej edycji międzynarodowej konferencji BIOCONNECT 2012 prelegenci z Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwecji, Szwajcarii, Węgier, Grecji i Polski przedstawią najnowsze trendy naukowo-biznesowe w zakresie m.in. medycyny personalizowanej i regeneracyjnej, rozwoju nowych leków, bioinformatyki czy nanobiotechnologii. Organizatorem imprezy, która w 2011 roku zgromadziła w stolicy Wielkopolski ponad 150 teoretyków i praktyków biosektora, są Stowarzyszenie BIOREGION Wielkopolska oraz Nickel Technology Park Poznań.

W dniach 15 i 16 maja br. przedstawiciele branży biotechnologicznej z całego świata już po raz drugi spotkają się w Poznaniu podczas międzynarodowej konferencji BIOCONNECT 2012. W hotelu Novotel Centrum Poznań podczas wykładów, warsztatów oraz paneli dyskusyjnych będą mogli zapoznać się m.in. z możliwościami wykorzystania w biznesie osiągnięć coraz intensywniej rozwijającej się medycyny regeneracyjnej i personalizowanej, nanobiotechnologii czy bioinformatyki. Organizatorzy – Stowarzyszenie BIOREGION Wielkopolska oraz Nickel Technology Park Poznań (NTPP) zadbali o wyjątkowo wysoki poziom merytoryczny tegorocznej edycji konferencji. Swój udział w BIOCONNECT 2012 potwierdziło już 17 prelegentów – bioekspertów działających w takich krajach jak: Wielka Brytania, Węgry, Włochy, Szwecja, Szwajcaria, Grecja
i Polska.

Bardzo się cieszymy, iż na naszą konferencję udało się zaprosić pana Piotra Lassotę, członka zarządu oraz dyrektora działu badawczo-rozwojowego spółki POLPHARMA, największego polskiego producenta leków i substancji farmaceutycznych. – mówi Dagmara Nickel, prezes NTPP oraz BIOREGIONU Wielkopolska – Jako jeden z najbardziej doświadczonych fachowców w polskim biobiznesie, z ogromną wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas nauki i pracy w Stanach Zjednoczonych, m.in. w działach R&D takich firm jak: Novartis, American Cyanamid czy Wyeth, został przez nas poproszony o przygotowanie oraz wygłoszenie wykładu inauguracyjnego. Jestem przekonana, iż zaproponowany przez niego temat: „Współpraca pomiędzy biotechnologią a przemysłem farmaceutycznym: rzeczywistość a oczekiwania”zainspiruje uczestników BIOCONNECT 2012 do wielu interesujących wystąpień i dyskusji.

W drugim dniu konferencji organizatorzy przewidzieli pięć paneli dyskusyjnych prowadzonych przez wysokiej klasy specjalistów w najpopularniejszych obecnie dziedzinach biosektora. Podczas pierwszego panelu swoim doświadczeniem w zakresie komórek macierzystych oraz medycyny regeracyjnej podzielą się m.in. Julian Hitchock z CellFate, prawnik współpracujący z Uniwersytetem Cambridge, specjalizujący się w komercjalizacji badań oraz Cathy Prescott, prezes firmy Biolatris, ekspert m.in. w rozwijaniu firm biotechnologicznych na wczesnym etapie rozwoju. O rozwoju nowych leków, znaczeniu jakości procesu ich wytwarzania oraz możliwościach współpracy w tym zakresie pomiędzy poszczególnymi biopodmiotami opowiedzą natomiast Dionigio Franchi, wieloletni były dyrektor działu badawczo-rozwojowego GlaxoSmithKline we Włoszech, doradzca NTPP w zakresie rozwoju spółki farmaceutycznej PozLab oraz Eric Lund, obecnie dyrektor Worldwide Licensing w firmie MSD, a wcześniej przez wiele lat szef grupy badawczej koncernu farmaceutycznego Merck.

Szczególnie interesującą propozycją tegorocznej konferencji są z pewnością odbywające się po raz pierwszy w Wielkopolsce warsztaty poświęcone „Wycenie produktu i własności intelektualnej na wczesnym etapie rozwoju technologii Life Science”. Zaplanowane na 15 maja br. zajęcia poprowadzi Johan Ohlsson, partner w szwajcarskiej firmie Venture Valuation AG, która od ponad 13 lat specjalizuje się w prowadzonych na całym świecie wycenach przedsiębiorstw i produktów.

Poznańskie spotkanie praktyków i teoretyków biosektora zakończą wykłady przygotowane przez konsultantów firmy Deloitte, która objęła patronat merytoryczny nad ostatnim panelem dyskusyjnym konferencji dotyczącym nanobiotechnologii. Uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z możliwościami dofinansowania projektów badawczych ze środków krajowych i Unii Europejskiej oraz zagadnieniami związanymi z ochroną prawną wynalazków biotechnologicznych.

Konferencji BIOCONNECT 2012 towarzyszyć będzie sesja posterowa z główną nagrodą w wysokości 5000 zł, ufundowaną przez Nickel Technology Park Poznań. Do udziału w niej organizatorzy zapraszają środowiska akademickie z całej Polski, zajmujące się badaniami naukowymi w szeroko pojętej branży biotechnologicznej: od biomateriałów, przez bioinformatykę i biologię obliczeniową, biotechnologię stosowaną, nanobiotechnologię, aż po biotechnologię wykorzystywaną w ochronie zdrowia, a także rolnictwie. Uczestnicy sesji mają bezpłatny wstęp na konferencję, a prace zwycięzców zostaną dodatkowo opublikowane w „Przeglądzie Lekarskim”.

Patroni honorowi: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta Poznania, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Patroni medialni: Puls Biznesu, Forbes, PAP Nauka w Polsce, Radio Merkury, Biotechnologia.pl

 

zam. Tomasz Sznerch

KOMENTARZE
news

<Lipiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Newsletter