Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Inspekcja przewodów.

Zapewnienie jakości rur

W przypadku przestojów, zaplanowanych czy też niezaplanowanych, należy zadbać o to, aby nie trwały one zbyt długo. Każda minuta przestoju to utrata produktywności i pieniędzy.

TÜV Rheinland oferuje pomoc w przywróceniu normalnego trybu pracy tak szybko jak to możliwe. Technicy TÜV Rheinland posiadają kwalifikacje, szkolenia oraz wieloletnie doświadczenie niezbędne do przeprowadzania inspekcji rur w zakładach przemysłowych. TÜV Rheinland zapewnia niezbędne wsparcie podczas planowanych lub nieplanowanych przestojów w zakładach petrochemicznych, elektrowniach, tłoczniach gazu, oczyszczalniach ścieków i innych. TÜV Rheinland posiada system, który pozwala na przeprowadzanie badań magneto-indukcyjnych (ET), badań w polu bliskim (RFT) oraz badania wycieku strumienia magnetycznego (MFL).

 

Zalety korzystania z usług TÜV Rheinland

Inspekcje rur przeprowadzane przez TÜV Rheinland, to:

  • Szybka lokalizacja usterek
  • Wyszkoleni i doświadczeni pracownicy, którzy potrafią rozwiązywać problemy w różnych typach urządzeń, a w sytuacjach kryzysowych reagują szybko i skutecznie
  • Szeroki zakres metod kontroli
  • Wyspecjalizowane urządzenia diagnostyczne
  • Mniejsze ryzyko odpowiedzialności firmy dzięki udokumentowanym normom bezpieczeństwa
  • Inspekcje prowadzone zgodnie z wymaganiami prawnymi

Zastosowanie

W przypadku konieczności planowanego czy też nieplanowanego przestoju, kontrolerzy TÜV Rheinland mogą sprawdzić sprzęt oraz przeprowadzić analizę zakresu niezbędnych inspekcji.

Niezależnie od tego czy wyrywkowe jest sondowanie przewodów w celu wykrycia wad, pomiaru grubości czy też prześwietlanie określonych odcinków - każdy przypadek poddawany jest szczegółowej analizie. Odpowiedni sposób przeprowadzenia kontroli pozwala na szybkie zdiagnozowanie problemu oraz skuteczne jego wyeliminowanie.

Więcej informacji
TÜV Rheinland posiada system, który pozwala na przeprowadzanie badań magneto-indukcyjnych (ET), badań w polu bliskim (RFT) oraz badania wycieku strumienia magnetycznego (MFL). W nieinwazyjnych badaniach (NDT) TÜV Rheinland korzysta z systemu kontroli przewodów Olympus MS5800. Jest to szybka, niezawodna metoda lokalizacji nieciągłości, skorodowanych lub zużytych odcinków ścian przy minimalnym przygotowaniu powierzchni materiałów przewodzących.

Badanie w polu bliskim (NFT) stosuje się do wykrywania korozji wewnętrznych, erozji lub wżerów wewnątrz przewodów ze stali węglowej. Sondy pola bliskiego dokonują pomiarów nierówności lub "współczynnika wypełnienia" i przekształcają je na sygnały na bazie amplitudy (analiza nie fazowa). Ponieważ penetracja prądów wirowych jest ograniczona do wewnętrznej powierzchni przewodu, ożebrowanie zewnętrzne przewodów nie ma wpływu na sondy pola bliskiego.

MFL to szybka metoda kontroli, stosowana do pomiaru strat w grubości ścian i wykrywania ostrych uszkodzeń, takich jak wżery, rowki i pęknięcia obwodowe. MFL jest skuteczne metodą kontroli przewodów ze stali węglowej ożebrowanych aluminium, ponieważ ożebrowanie niemal całkowicie nie wpływa na pole magnetyczne. Inne metody kontroli przewodów to badania radiograficzne i ultradźwiękowe.

Produkty objęte badaniami

Usługi obejmują miedzy innymi następujące produkty:

  • Rurociągi
  • Turbiny gazowe i parowe
  • Silniki
  • Kotły
  • Wymienniki ciepła
  • Kondensatory

 

news

<Listopad 2023>

pnwtśrczptsbnd
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
Newsletter