Główny telefon: +48 12-288-30-90
Główny fax: +48 12-288-30-90
Główny email: sok@pl.tuv.com
Strona www: http://www.tuv.pl
Wyślij zapytanie ofertoweKlucz do wprowadzenia wyrobów na nowe rynki
TÜV Rheinland certyfikuje wyroby medyczne przeznaczone do dystrybucji na rynkach całego świata, w szczególności na takich rynkach jak Japonia, Chiny, USA, Kanada, Australia, Brazylia i Rosja. TÜV Rheinland oferuje kompleksowe usługi, a dzięki kontaktom z lokalnymi władzami, posiada szczegółową wiedzę na temat warunków uzyskania zezwoleń w danym kraju. TÜV Rheinland oferuje Państwu swoje doświadczenie w uzyskiwaniu dopuszczeń dla wyrobów medycznych, które są kluczem do zdobywania nowych rynków. Pracownicy TÜV Rheinland udzielą Państwu szczegółowych informacji na temat odpowiednich dla danego kraju procesów certyfikacji.
Zalety korzystania z usług TÜV Rheinland
Wsparcie TÜV Rheinland w uzyskiwaniu dopuszczeń dla wyrobów medycznych, to:
Japonia
W Japonii, eksperci TÜV Rheinland pomagają w uzyskaniu dopuszczeń niezbędnych do dystrybucji wyrobów medycznych średniego ryzyka, tzw "wyznaczone kontrolowane wyroby medyczne". "Wyznaczone kontrolowane wyroby medyczne” to wyroby klasy II oraz wyroby medyczne przeznaczone do diagnostyki in-vitro. Oprócz badań produktów, TÜV Rheinland przeprowadza również kontrole pod kątem zgodności z japońskimi wymaganiami GMP. TÜV Rheinland oferuje także pomoc w ubieganiu się o dopuszczenia dla wyrobów medycznych wysokiego ryzyka należących do klas III/IV, dla których dopuszczenia wydawane są przez PMDA, Agencję ds. Wyrobów Farmaceutycznych i Medycznych.
Tajwan
Najprostszym sposobem uzyskania dopuszczenia w Tajwanie jest ubieganie się o uzyskanie dopuszczenia poprzez Techniczny Program Współpracy. W ramach tego programu, podczas regularnych audytów systemu zarządzania jakością na zgodność z normą EN ISO 13485, TÜV Rheinland dokonuje analizy, czy Państwa firma spełnia tajwańskie wymagania GMP. Aby wystąpić o certyfikat zgodności z GMP wymagany do uzyskania dopuszczenia dla wyrobów medycznych w Tajwanie, należy posiadać wydany przez TÜV Rheinland raport z pomyślnie zakończonego audytu oraz certyfikat zgodności z normą EN ISO 13485.
Chiny
Sprzęt i materiały stosowane w gabinetach lekarskich i szpitalach oraz przeznaczone do diagnostyki medycznej, monitorowania lub leczenia, podlegają rejestracji państwowej prowadzonej przez chińską państwową Agencję ds. Żywności i Leków SFDA. TÜV Rheinland oferuje kompleksową pomoc w tym zakresie, już od złożenia pierwszego wniosku:
USA
Wyroby medyczne klasy II i III
Dla producentów wyrobów medycznych klasy II i III mają znaczenie zarówno Amerykańsko-Unijne porozumienie o wzajemnym uznaniu oraz amerykańska ustawa o "opłatach za użytkowanie wyrobów medycznych i modernizację". Oba przepisy pozwalają akredytowanym instytucjom przeprowadzać kontrole. Są to tzw. niezależne jednostki dla MRA i jednostki akredytowane. TÜV Rheinland posiada akredytację dla obu programów i może przeprowadzać kontrole na zgodność z wytycznymi FDA w połączeniu z audytami zgodności z innymi wymogami prawnymi.
Badania homologacyjne
Elektryczny sprzęt medyczny w Stanach Zjednoczonych wymaga badań homologacyjnych przeprowadzanych przez NRTL (uznawane w kraju laboratorium badawcze) lub indywidualnego zatwierdzenia w zakładzie produkcyjnym. Znak cTUVus oznacza, że spełniają Państwo wymagania dotyczące bezpieczeństwa elektrycznego wyrobów medycznych w USA i Kanadzie.
Kanada
W Kanadzie do uzyskania dopuszczeń dla wyrobów medycznych klasy II, III i IV oraz urządzeń do diagnostyki in-vitro wymaga się posiadania systemu zarządzania jakością zgodnego z normą ISO 13485 under CMDCAS. TÜV Rheinland jest oficjalnie uznawany przez Helath Canada, a więc może wykonywać certyfikacje systemów zarządzania jakością w programie CMDCAS.
Australia i Nowa Zelandia
Eksperci TÜV Rheinland chętnie pomogą Państwu w procesie rejestracji wyrobów medycznych w Australii i Nowej Zelandii. Warunkiem wydania dopuszczenia jest posiadanie certyfikatu zgodności (w skrócie CoC). Ze względu na umowy pomiędzy Europą i Australią oraz Nową Zelandią, można uzyskać taki certyfikat zgodności w Europie. Następnie można złożyć wniosek o wydanie dopuszczenia w kraju, do którego trafią Państwa wyroby.
Brazylia
W Brazylii, wyroby medyczne wymagają tzw. rejestracji ANVISA". Ponadto obowiązuje tam system certyfikacji wyrobów elektrycznych i medycznych, dla których Brazylia przyjęła wymagania techniczne w postaci norm serii IEC 60601. TÜV Rheinland jest akredytowaną jednostką certyfikującą, i wydaje niezbędne dopuszczenia.
TÜV Rheinland Brazylia posiada akredytację INMETRO - brazylijskiej jednostki akredytującej centra certyfikacji systemów i produktów, a zatem może wydawać niezbędne dopuszczenia.
Rosja
Jako akredytowana agencja, TÜV Rheinland może udzielać wsparcia w procesie certyfikacji aktywnych wyrobów medycznych prowadzonego przez GOST R oraz podczas rejestracji produktów w Ministerstwie Zdrowia.
Akredytacje TÜV Rheinland
Japonia
Autoryzowana jednostka certyfikująca RCB dla wyrobów medycznych średniego ryzyka
Tajwan
Autoryzowany partner DOH (Departamentu Zdrowia) w ramach "Programu Współpracy Technicznej" (w skrócie TCP)
USA
Kanada
Autoryzacja od Health Canada i Rady Normalizacyjnej w Kanadzie do przeprowadzania certyfikacji systemów jakości zarządzania zgodnie z normą ISO 13485 under CMDCAS
Australia i Nowa Zelandia
Akredytowany Organ oceny zgodności (CAB) do wydawania dopuszczeń dla wyrobów medycznych
Brazylia
Akredytowany przez INMETRO, organ zajmujący się jednostkami certyfikującymi produkty
Rosja
Akredytowana jednostka certyfikująca, i laboratorium badań zgodności z normami GOST R