Główny telefon: +48 12-288-30-90
Główny fax: +48 12-288-30-90
Główny email: sok@pl.tuv.com
Strona www: http://www.tuv.pl
Wyślij zapytanie ofertoweWytyczne dobrej praktyki produkcyjnej
Wytyczne dobrej praktyki produkcyjnejBezpieczeństwo żywności, praca, środowisko, dobrostan zwierząt – duże sieci handlowe często wymagają od swoich dostawców produktów rolnych przedstawienia certyfikatu GLOBALG.A.P. to międzynarodowy standard jakości dla produktów rolnych, ogrodniczych i akwakultur. Zakres zastosowania GLOBALG.A.P. jest ograniczony do produkcji pierwotnej i przygotowaniu produktów do sprzedaży. W momencie opuszczenia i przeznaczenia produktu do dalszego przetwórstwa gospodarstwa, produkt musi być nadzorowany przez inny program certyfikacji.
Korzyści z certyfikacji
Poprzez certyfikację GLOBALG.A.P. w TÜV Rheinland, można:
Nasze usługi w skrócie
Certyfikujemy przedsiębiorstwa zgodnie z tymi standardami:
Sześć etapów do większego bezpieczeństwa żywności i higieny
Certyfikacja składa się z 6 etapów
1. Audyt wstępny (opcjonalnie)
Nasi audytorzy przeprowadzają audyt wstępny, w celu określenia które wymagania standardu zostały już wdrożone w przedsiębiorstwie.
2. Sprawdzenie dokumentacji
Zespół audytowy określa w jakim zakresie dokumentacja system bezpieczeństwa żywności spełnia wymagania certyfikacji GLOBAL G.A.P.
3. Audyt
Przedsiębiorstwo demonstruje, w jaki sposób system zarządzania bezpieczeństwa żywności jest stosowany w praktyce. Nasi audytorzy sprawdzają, czy jest on efektywny.
4. Wydanie certyfikatu
Jeśli przedsiębiorstwo spełnia wszystkie kryteria, przyznawany jest certyfikat, potwierdzający zgodność systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności.
5. Audyty nadzorujące
Nasze coroczne audyty nadzorujące pomagają w ciągłej optymalizacji procesów.
6. Odnowienie certyfikacji
Audit powtarzany jest co roku, w celu odnowienia certyfikacji. Zapewnia to ciągłe doskonalenie procesów, a także stanowi poświadczenie klientom i partnerom zaangażowania w długoterminową powtarzalność jakości.
Cele standardu GLOBALGAP
GLOBALG.A.P., wcześniej EurepGAP, miał swój początek w 1997 jako inicjatywa członków Euro-Retailer Produce Working Group, w skrócie Eurep. Celem było rozwinięcie standardów rolnych i procedur międzynarodowej certyfikacji Dobrych Praktyk Rolniczych – w skrócie GAP – oraz podniesienie zaufania konsumenta do bezpiecznej żywności. Jednocześnie standardy miały ułatwić handel globalny. Obecnie, wymagania bezpieczeństwa żywności, bezpieczeństwa pracy, ochrony środowiska i dobrostanu zwierząt są włączone do wytycznych GLOBALG.A.P. w równym stopniu co rolnictwo zintegrowane, monitoring pozostałości pestycydów, wymagania higieniczne. GLOBALG.A.P. jest w trakcie integrowania wszystkich podobnych standardów rolniczych na świecie – harmonizacja i zwiększenie czytelności.
Podobnie do IFS i BRC, standard był zainicjowany przez detalistów spożywczych sieci handlowych. Obecnie prowadzone są oddzielne certyfikacje dla owoców i warzyw, zbóż i roślin korzeniowych oraz zwierząt hodowlanych.