Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Zarządzanie procesami produkcji kluczem do rozwoju branży farmaceutycznej
Zarządzanie procesami produkcji kluczem do rozwoju branży farmaceutycznej
„Innowacja” to hasło, które jest obecnie odmieniane przez wszystkie przypadki zarówno przez przedstawicieli biznesu, jak i rządu. Faktycznie jest to wielka szansa na rozwój polskich przedsiębiorstw, a jedną z branż, w których widać to najbardziej jest branża farmaceutyczna. Podczas ostatniego Forum Ekonomicznego w Krynicy wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki powiedział „Branża farmaceutyczna to dobry grunt do rozwoju nowoczesnych technologii. Kojarzy się z badaniami, rozwojem i wysoko zaawansowanymi produktami. To branża, która jest naszą ogromną nadzieją na wzrost zaawansowania technologicznego w poszczególnych sektorach”.

W przypadku branży farmaceutycznej szczególnie istotne jest odpowiednie zarządzanie procesami produkcji. Nie bez powodu branża ta podlega licznym regulacjom, które mają zapewnić odpowiednią jakość produkowanych wyrobów leczniczych, a w efekcie zapewnić bezpieczeństwo pacjentów. Nie jest to możliwe bez odpowiednio zaprojektowanych i zarządzanych procesów produkcyjnych, w przypadku których rozwój i innowacje związane są z coraz szerszym wykorzystaniem analizy coraz większej ilości danych. 

O tym jak istotne są to zagadnienia, jakie mają znaczenie dla przedsiębiorstw farmaceutycznych, jak sobie radzić z wyzwaniami, z którymi muszą mierzyć się innowacyjne przedsiębiorstwa w tej branży będzie można dyskutować podczas konferencji, która odbędzie się 5 października 2017 r. w Pałacu Lubomirskich – Business Centre Club w Warszawie. Jest to już VI konferencja z cyklu „Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym”, a tematem przewodnim tej edycji będą zagadnienia związane z optymalnym wykorzystaniem analizy danych w zarządzaniu procesami produkcji oraz zapewnienia i kontroli jakości. Podczas wystąpień w formie case studies przedstawiciele firm farmaceutycznych (m.in. ZF Polpharma, Teva Operations, Polfa Tarchomin) zaprezentują różne obszary i sposoby wykorzystania analizy danych. 

Informacje organizacyjne:

Data: 5 października (czwartek) 2017r.

Godzina: 9.00-15.50

Miejsce: Business Centre Club Events – Pałac Lubomirskich, plac Żelaznej Bramy 10, Warszawa

Strona konferencji: www.StatSoft.pl

KOMENTARZE
Newsletter