Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Testy Cardio.link już w listopadzie
Testy Cardio.link już w listopadzie
Cardio.link, spółka zależna Infocsan, planuje rozpoczęcie testów urządzenia oraz systemu telemedycznego Cardio.link w połowie listopada 2018 roku. Cardio.link to telemedyczny system, w skład którego wchodzi urządzenie do zdalnej diagnostyki chorób oraz zaburzeń pracy układu krążenia (tzw. holter) oraz system monitorowania i analizy danych. Badania będą prowadzone na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Ich celem jest potwierdzenie skuteczności i funkcjonalności systemu.

 

Holter to badanie czynności elektrycznej serca przez minimum 24 godziny, zwykle w warunkach domowych (aby analizować pracę serca podczas codziennych zajęć). Pozwala na diagnostykę zaburzeń rytmu serca, np. pauz. Koszt takiego badania wynosi od 130 do 250 zł. W Polsce badanie holter jest refundowane.

W porównaniu do systemu klasycznego Cardio.link posiada wiele innowacyjnych rozwiązań. Wyniki badania są analizowane specjalnymi algorytmami, następnie paramedycy przygotowują zapis EKG do interpretacji przez lekarza. Ponadto lekarz ma dostęp do wszystkich danych uzyskanych z badania, możliwość ich edycji oraz narzędzia pozwalające na analizę wyników na dowolnym sprzęcie komputerowym. Analiza i ostateczny wynik gotowy jest w 5-15 minut, czyli prawie 3 razy szybciej niż standardowa procedura.

Dodatkowym atutem jest system telemedyczny, który nie tylko ułatwia pracę lekarzowi (skraca czas analizy danych), ale także umożliwia planowanie badań i dystrybucji urządzeń. Pozwala na pokonywanie barier odległości pacjent-lekarz i dostępności specjalistów – kardiologów.

W październiku zakończono prace nad układem elektronicznym urządzenia oraz nad systemem telemedycznym. W I kwartale 2019 roku planowane są badania urządzenia pod kątem zgodności z wymogami norm ISO oraz CE.

Sprzedaż systemu Cardio.link prowadzona będzie w modelu B2B. Przeprowadzono tzw. proof of concept, którego celem była weryfikacja modelu biznesowego. Program obejmował 4 badania w cenie 30 zł, każde następne 65 zł (cena docelowa). Jeżeli lekarz zgłaszał zastrzeżenia do systemu, wykonywał tylko 4 badania w pierwszym miesiącu programu. W sumie wykonano około 70 badań. System holter Cardio.link przeznaczony jest zarówno na rynek prywatny, jak i refundowany. 

Pomimo bardzo dużej konkurencji Zarząd Cardio.link oraz Infoscan uważa, system Cardio.link posiada wiele przewag rynkowych. Rejestracja urządzenia jako urządzenie medyczne ma szansę wyprzeć tradycyjne holtery z polskich szpitali oraz stać się standardem w sektorze prywatnej opieki medycznej.

– Zespół stojący za stworzeniem systemu Cardio.link opracował również system telemedyczny służący do domowej diagnostyki zaburzeń oddychania podczas snu. Jego doświadczenia wpłynęły na wyjątkowo sprawne zakończenie poszczególnych procedur. Szczególnie istotna jest także współpraca firmy Infoscan z placówkami medycznymi na terenie Polski oraz plany spółki dotyczące otwarcia własnej placówki medycznej. Uważamy, że będzie to miało istotny wpływ na sprawną i efektywną komercjalizację naszego rozwiązania – uważa  Miłosz Jamroży, Prezes Cardio.link.

Analizator pracy serca ma znaleźć się także w iWatchu. Prezes Infoscan uważa, że to rozwiązanie nie jest konkurencją, a raczej może przyczynić się do zwiększenia liczby potencjalnych klientów Cardio.link. Aplikacja w zegarku wskaże problem, jednak nie będzie wystarczająca do postawienia diagnozy, a Cardio.link, jako urządzenie medyczne, tak.

KOMENTARZE
news

<Październik 2021>

pnwtśrczptsbnd
28
30
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
PORT for Health: Neuroscience
2021-10-13 do 2021-10-15
16
17
18
21
22
23
24
26
27
Impact’21
2021-10-27 do 2021-10-28
28
29
30
31
Newsletter