Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Spółka Medapp S.A. wzmacnia Zarząd oraz kadrę specjalistów celem rozwoju spółki na rynkach zagranicznym oraz polskim
Spółka Medapp S.A. wzmacnia Zarząd oraz kadrę specjalistów celem rozwoju spółki na rynkach
Dnia 14 maja 2019 r. Rada Nadzorcza Medapp S.A. podjęła uchwałę w sprawie powołania Rafała Ligęziński w skład Zarządu Spółki, powierzając mu stanowisko Członka Zarządu. Pan Rafał Ligięziński objął obowiązki z dniem 14 maja 2019 roku i będzie odpowiadać za sprzedaż oraz komercjalizację produktów na rynku polskim oraz zagranicznym. Kadrę specjalistów wzmocnił Marek Wypych, który objął stanowisko Dyrektora Działu Sprzedaży. Marek Wypych jest odpowiedzialny za rozwój produktów w zakresie obrazowania medycznego na rynku polskim oraz zagranicznym.

 

– Cieszymy się, że do naszego zespołu sprzedaży dołącza Pan Rafał Ligęziński, osoba z dużym doświadczeniem w telemedycynie oraz w rozwoju biznesu sprzedażowego. Nasza strategia zakłada poszerzenie grona odbiorców naszych produktów na rynku polskim oraz zagranicznym. Jesteśmy przekonani, że wieloletnie doświadczenie dyrektora działu sprzedaży Marka Wypycha w dziedzinie obrazowania medycznego oraz doświadczenie Rafała pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój naszej spółki, co z kolei przełoży się na wynik – podkreśla Mateusz Kierepka, Prezes Zarządu MedApp S.A.

Rafał Ligęziński posiada bogate doświadczenie na rynku medycznym między innymi w obszarze telemedycznym, które zdobywał zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Kalifornijskim (UCLA). Studiował MBA w Międzynarodowej Szkole Przedsiębiorczości w Warszawie. W ostatnim roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu w spółce VG Medical Co Ltd., gdzie odpowiadał za sprzedaż na rynkach zagranicznych. W latach 2014-2016 jako wiceprezes Zarządu Famed Żywiec Sp. z o.o. przyczynił się do wzrostu sprzedaży, wdrożył nowe produkty medyczne oraz poszerzył globalną sieć dystrybutorów. Będąc dyrektorem regionalnym na Europę Centralną oraz Azję w Fuji Film rozbudował sieć sprzedaży w regionach, za które odpowiadał oraz wprowadził nowe marki i produkty na rynek. Ponadto pracując jako Dyrektor Regionalny w Oracle podwoił wielkość celów sprzedażowych. Wcześniej pracował między innymi w AXA Assistance Polska, AIG Poland, gdzie jako dyrektor sprzedaży nadzorował rozwój produktów w obszarze ubezpieczeń wypadkowych, zdrowotnych oraz bancassurance.

Marek Wypych z to manager z ponad 16-letnim doświadczeniem na stanowiskach sprzedażowych na rynku medycznym i farmaceutycznym, które zdobywał w oddziałach największych koncernów zarówno w Polsce, jak i za granicą – MSD, Tyco, Schering-Plough. Dodatkowo posiada doświadczenie przy dużych projektach medycznych, w tym pierwszych w Polsce hybrydowych sal operacyjnych. Jest absolwentem AWF w Krakowie. Ponadto pracował na stanowisku Dyrektora Sprzedaży w firmie Siemens. Specjalizuje się w sprzedaży i negocjacjach handlowych, a także w przywództwie i zarządzaniu zespołami oraz wprowadzaniem i komercjalizacją nowoczesnych technologii medycznych. Przez ostatnie lata zajmował się projektami na styku sprzętu medycznego i oprogramowania.

KOMENTARZE
Newsletter