Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polska innowacja na rynku dostawców w sektorze farmaceutycznym doceniona za granicą!
Polska innowacja na rynku dostawców w sektorze farmaceutycznym doceniona za granicą!

Innowacyjność krajowego sektora farmaceutycznego nie ogranicza się do prac badawczo-rozwojowych realizowanych przez polskie firmy czy też do sposobów prowadzenia przez nich produkcji. Innowacje pojawiają się również na rynku dostawców kierujących swoją ofertę do sektora farmaceutycznego, którzy ze swoimi klientami realizują projekty pionierskie w skali światowej.

 

 

Jeden z takich projektów – wdrożenie kompleksowego systemu informatycznego pozwalającego na automatyzację procesu oceny wyników badań pod kątem występowania sytuacji OOT – został wyróżniony podczas wrześniowej konferencji Pharma MES 2019 w Berlinie. Pierwszą nagrodą Pharma 4.0 Award 2019 w kategorii innowatorzy otrzymało wdrożenie w firmie JELFA systemu TrendComplex autorstwa polskiej firmy DataComplex.

Nagroda została przyznana w wyniku głosowania uczestników konferencji na projekty, które po szczegółowej i merytorycznej ocenie zostały zakwalifikowane na krótką listę innowacyjnych wdrożeń. Grono ponad 250 przedstawicieli koncernów farmaceutycznych z całego świata doceniło polski system oraz projekt wdrożeniowy, a ich głosy zadecydowały o przyznanym wyróżnieniu. Warto podkreślić, że za sukcesem nagrody stoi nie tylko zespół DataComplex i ich system TrendComplex, ale w równej mierze zespół pracowników Jelfy. Podczas ceremonii wręczenia nagród, Mirek Popieluch, współzałożyciel DataComplex podkreślał niezwykle szeroką funkcjonalność systemu, która została „ubrana" w wygodny i intuicyjny dla użytkowników interfejs, a także kluczową rolę współpracy pomiędzy odbiorcą a dostawcą w trakcje prac projektowych.

KOMENTARZE
Newsletter