Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Partnerstwo strategiczne Helping Hand z ALAB laboratoria
Partnerstwo strategiczne Helping Hand z ALAB laboratoria

Platforma wsparcia psychologicznego Helping Hand wprowadza nowe treści eksperckie dla użytkowników, poszerzając swój kontent o zupełnie nową sekcję tematyczną – MedExpert. Strefa, którą stworzono we współpracy z ALAB laboratoria, będzie zawierała przede wszystkim treści edukacyjne dotyczące diagnostyki i profilaktyki zdrowia fizycznego. Z tej części platformy oraz pozostałych jej funkcjonalności niezmiennie będzie można korzystać całodobowo i w pełni anonimowo.

 

ALAB laboratoria to jedna z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów diagnostycznych, w której skład wchodzi ponad 90 laboratoriów medycznych i powyżej 550 punktów pobrań. Firma oferuje swoim pacjentom możliwość wykonania ponad 3,5 tys. badań diagnostycznych – zarówno tych podstawowych, jak i wysokospecjalistycznych. W ramach współpracy z Helping Hand eksperci ALAB laboratoria będą dzielili się z użytkownikami platformy swoją wiedzą na temat istotności profilaktyki zdrowotnej, w tym diagnostyki laboratoryjnej. Materiały będą tworzone przede wszystkim w formule video (wywiadów z ekspertami). Strefa zostanie uruchomiona jeszcze w tym miesiącu. – Ogromnie cieszę się ze współpracy z ALAB laboratoria, bo właśnie dzięki temu partnerstwu możemy rozszerzyć naszą platformę o wysokiej jakości edukacyjne treści medyczne, skupiające się na zdrowiu fizycznym, a tym samym – zadbać o naszych użytkowników holistycznie. To zupełnie nowy rozdział w działalności Helping Hand i kolejny dowód na to, że jesteśmy organizacją dynamicznie rozwijającą się nie tylko pod kątem biznesowym, ale także w obszarze wartości dostarczanych użytkownikom platformy. Naszą działalność zaczęliśmy przecież od platformy pomagającej w rozwiązywaniu problemów związanych z uzależnieniami. Po pandemii rozszerzyliśmy ją o narzędzia wspierające we wszelkich trudnościach natury psychologicznej. W maju tego roku uruchomiliśmy strefę Mindfulness, a teraz – sekcję MedExpert. Nie mam wątpliwości, że stworzyliśmy rozwiązanie, które bazując na wiedzy naszych ekspertów i odpowiednio zaprojektowanej technologii, odpowiada na potrzeby współczesnego człowieka i dba o jego dobre samopoczucie. Nie zwalniamy tempa. Każdego dnia pracujemy nad rozwojem naszego produktu, obecnie skupiając się przede wszystkim na warstwie technologicznej – mówi Aleksandra Tokarewicz, członek zarządu Helping Hand.

– Cieszy nas fakt, że możemy dzielić się wiedzą medyczną z użytkownikami platformy Helping Hand. Tworząc dedykowane materiały edukacyjne do strefy MedExpert, naszym celem było przybliżenie użytkownikom platformy tematów związanych z szeroko pojętą diagnostyką laboratoryjną. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wiele chorób można rozpoznać na bardzo wczesnym etapie dzięki podstawowym badaniom laboratoryjnym – nawet zanim jeszcze rozwiną się na tyle, by dawać przykre, łatwe do zidentyfikowania objawy. Profilaktyka to klucz do zdrowia na co dzień – przekonuje Anna Janas-Sanecka, dyrektor marketingu ALAB laboratoria. Z rozwiązań Helping Hand mogą korzystać firmy, które chcą swoim pracownikom zapewnić holistyczne wsparcie psychologiczne w formie benefitów pozapłacowych. Tylko w minionym półroczu na współpracę z Helping Hand, a tym samym zapewnienie swojemu zespołowi pełnego wsparcia psychologicznego, zdecydowały się m.in.: międzynarodowa firma doradcza w sektorze nieruchomości – Cushman & Wakefield, światowy lider z branży farmaceutycznej – Angelini Pharma, globalny lider w branży usług contact center – Teleperformance, międzynarodowa firma handlowa – Makro Cash&Carry, światowy lider w branży logistyki – DHL Global Forwarding czy polska firma farmaceutyczna – Verco.

Źródła

Fot. https://pixabay.com/pl/photos/iphone-smartfon-aplikacje-jab%C5%82ko-410314/

KOMENTARZE
Newsletter