Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Od pomysłu do sukcesu – Strefa Studenta na targach Packaging Innovations
Od pomysłu do sukcesu – Strefa Studenta na targach Packaging Innovations

Czy wystarczy mieć dobry pomysł, aby odnieść sukces? Bardzo rzadko, najczęściej potrzeba jeszcze ciężkiej pracy, odwagi i determinacji. Studenci, którzy biorą udział w konkursie Strefa Studenta, organizowanym przez Targi w Krakowie w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, wiedzą jak szczęściu pomóc.

 

 

Celem konkursu jest stworzenie szansy młodym projektantom na postawienie pierwszych zawodowych kroków i zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców unikatowych opakowań czy etykiet. Trudno w Polsce znaleźć lepsze miejsce na start, bowiem Targi Packaging Innovations skupiają całe branżowe środowisko. To tutaj swoją ofertę prezentują największe firmy związane z rynkiem opakowań, a wiedzą i doświadczeniem dzielą się cenieni eksperci. Targi są więc idealną przestrzenią do nawiązania relacji biznesowych. – Myślę, że udział w konkursie Strefa Studenta to dobry start, chociażby ze względu na to, że jest tu sporo właścicieli, przedstawicieli firm, którzy rzeczywiście bardzo chętnie rozdają swoje wizytówki, opowiadają o swojej firmie, gdyż widzą u siebie zapotrzebowanie na takich, jak my. Nasze produkty rzeczywiście były doceniane przez ludzi, którzy chętnie podchodzili, pytali o szczegóły. Często byli to przedsiębiorcy, ale były też osoby indywidualne, które podziwiały nasze osiągnięcia prezentowane za pomocą opakowań – ocenił Wojciech Zabel z Politechniki Bydgoskiej, który otrzymał I miejsce w kategorii Wrażenie za Case Island (opakowanie na zestaw szkolny dla dzieci).

Konkurs rozpoczyna się już na kilka miesięcy przed targami. Uczestnicy mają możliwość zgłoszenia prac w trzech kategoriach: Wrażenie, Funkcjonalność i Forma, Szata Graficzna. Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybiera pięciu laureatów z każdej kategorii. Szczęśliwa piętnastka otrzymuje zaproszenie do udziału w targach i prezentacji prac na specjalnie przygotowanym stoisku. Finaliści mają szansę sprawdzenia się w całkowicie nowej roli – roli wystawców. Na równi z liderami rynku przez dwa dni prezentują swój produkt. To nie wszystko. Drugiego dnia targów jury ogłasza zwycięzców w poszczególnych kategoriach, którzy otrzymują nagrodę pieniężną. Od kilku lat przyznawane jest również wyróżnienie. – Samo bycie tutaj było ogromnym przywilejem i przede wszystkim doświadczeniem. Uważam, że udział w konkursie Strefa Studenta to zdecydowanie dobry start w branży. Nam jako studentom ciężko jest się przebić, nie mamy takiej siły, jak wielkie marki albo osoby, które są własną marką, dlatego jakakolwiek szansa na pokazanie siebie, swoich umiejętności jest istotna. Na targach podchodziły do mnie osoby z branży, dostawałam wizytówki – to jest coś, czego nie miałabym szansy doświadczyć, będąc w czterech ścianach i nie wychodząc z projektem – relacjonowała Milena Bruska z Politechniki Bydgoskiej, która otrzymała I miejsce w kategorii Funkcjonalność i Forma za projekt opakowania na zabawkę edukacyjną.

Strefa Studenta wyraźnie pokazuje, że w Polsce nie brakuje zdolnych, kreatywnych osób, które myślą nieszablonowo i zaskakują innowacyjnym podejściem. Możliwość spotkania i wymiany kontaktów na stoisku konkursowym to nie tylko szansa dla młodych projektantów, ale również dla firm poszukujących pracowników. – Moim zdaniem największa wartość tego konkursu to to, że możemy wystąpić, rozmawiać z innymi ludźmi, prezentować nasz produkt i ktoś może się nami zainteresować, zaoferować pracę lub pomóc w jej znalezieniu. Sam udział i bycie laureatem tutaj jest super – stwierdziła Natalia Stanisławska z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, która otrzymała wyróżnienie za folię skrobiowo-chitozanową z kurkuminą (biodegradowalne opakowania inteligentne).

Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations organizowane są od 14 lat i przez wielu uznawane za najważniejsze spotkanie branży w Polsce. Wydarzenie jest przykładem, jak istotne są spotkania bezpośrednie, które pomagają w nawiązaniu i utrwaleniu kontaktów. To właśnie tutaj można dostrzec, w jakim kierunku podąża branża, poznać najnowsze innowacje i zdobyć wiedzę. Wydarzenie jest również źródłem inspiracji zarówno dla odwiedzających, jak i wystawców. – Bardzo mocno trzymamy kciuki za wszystkich uczestników konkursu. Nie ukrywam, że radość sprawia nam każda informacja o kolejnych sukcesach studentów. Cieszymy się, że możemy dołożyć cegiełkę w rozwoju talentów młodych projektantów – podkreślała Ewa Woch, wiceprezes Targów w Krakowie.

Szczęściu warto pomóc, dlatego wszystkich młodych projektantów zachęcamy do udziału w 12. edycji konkursu. Szczegóły będą na bieżąco publikowane na stronie.

KOMENTARZE
news

<Grudzień 2026>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Newsletter