Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nestmedic sprzedał telemedyczny system KTG szpitalowi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Nestmedic poszerza współpracę z polskimi placówkami służby zdrowia. Spółka sfinalizowała właśnie umowę ze Szpitalem Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie – do dyspozycji ciężarnych pacjentek przekazano telemedyczny system KTG Pregnabit. Obecnie Nestmedic skupia się na zwiększaniu dostępności do mobilnego KTG w Polsce oraz na rynkach zagranicznych, poprzez negocjowanie kolejnych umów o współpracy oraz prowadzenie programów pilotażowych.

 

 

Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie jest jednym z sześciu szpitali Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To placówka, której główną misją od ponad stu lat jest opieka nad kobietą w każdym wieku oraz nad noworodkiem. W szpitalu funkcjonuje II Katedra i Klinika Położnictwa i Ginekologii, Klinika Endokrynologii Ginekologicznej oraz Klinika Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Jako ośrodek naukowy i dydaktyczny, szpital zapewnia wysokie standardy leczenia. Oddziały wyposażone są w nowoczesny sprzęt, zapewniający wysoki standard i bezpieczeństwo procedur medycznych. Wykwalifikowany personel stosuje terapie rekomendowane przez światowe i polskie towarzystwa medyczne.

Szpital poszerzył właśnie zakres opieki okołoporodowej o możliwość zdalnego przeprowadzenia badania KTG. Placówka zakupiła właśnie urządzenia Pregnabit, dzięki którym ciężarne kobiety będą mogły przeprowadzić badanie w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w szpitalu.

– Nawiązanie współpracy ze Szpitalem Klinicznym przy ul. Karowej w Warszawie to kolejny ważny dla nas krok w komercjalizacji mobilnego KTG Pregnabit. Cieszymy się, że dzięki naszym urządzeniom poszerzy się zakres opieki okołoporodowej, w której to dziedzinie szpital ten specjalizuje się od lat. Cieszymy się, że coraz więcej publicznych placówek służby zdrowia dostrzega potencjał i inwestuje w telemedycynę – komentuje Jacek Gnich, Prezes Nestmedic.

Równolegle spółka jest w trakcie przeprowadzania programów pilotażowych oraz prowadzenia rozmów z kolejnymi placówkami medycznymi, które mogą zaowocować następnymi kontraktami i przełożyć się pozytywnie na wolumen wykonywanych badań KTG w Polsce.

KOMENTARZE
Newsletter