Tegoroczne hasło - „Mózg – fakty i mity” odzwierciedla zamysł, jaki przyświecał w tym roku organizatorom wydarzenia - dyskusję na tematy obecne w mediach, ważne społecznie i budzące wiele kontrowersji. W ramach Tygodnia odbędzie się pięć wykładów (13-17 marca, godz. 17.00) oraz Dzień Mózgu dla Najmłodszych (18 marca, godz. 10-16) podczas którego zaprezentowana zostanie wystawa neuroanatomiczna pt. „Jak wygląda mózg z zewnątrz i od środka” oraz pokaz nowoczesnego sprzętu naukowego.
Szczególnie ciekawie zapowiada się wykład dotyczący zastosowania medycznej marihuany, która od jakiegoś czasu wzbudza dość duże zainteresowanie. Poruszone zostaną także interesujące aspekty śpiączki i anestezji w kontekście zmian zachodzących w układzie nerwowym.
Organizatorami Tygodnia Mózgu 2017 w Warszawie są: Polskie Towarzystwo Badań Układu Nerwowego oraz Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego. Głównym sponsorem jest Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Krzewienia Mózgu EDAB oraz Instytut Biologii Doświadczalnej.
KOMENTARZE