Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Innowacje w ochronie wód i mikrokapsułkowaniu w drodze na NewConnect
Innowacje w ochronie wód i mikrokapsułkowaniu w drodze na NewConnect

Spółka APRS oferująca innowacyjne rozwiązania dotyczące ochrony wód powierzchniowych oraz mikrokapsułkowania dla przemysłu zwiększa skalę swojej działalności. Firma w ub. r. wypracowała 2 mln zł przychodów ze sprzedaży, natomiast po trzech kwartałach 2023 r. przychody przekroczyły 6 mln zł. Spółka komercjalizuje własne, kompleksowe rozwiązania i prowadzi rozmowy zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi partnerami. APRS w celu dalszego dynamicznego rozwoju biznesu planuje rozwój linii produkcyjnych, a w 2024 r. debiut na rynku NewConnect.

Fot. Grzegorz Brenk, źródło: materiały prasowe 

APRS prowadzi swoją działalność w trzech obszarach. Pierwszym jest realizacja usług w zakresie rekultywacji wód. Spółka wypracowała i zakupiła innowacyjne technologie służące rekultywacji i zabezpieczeniu wód w obrębie obszarów rolniczych narażonych na zanieczyszczenia azotanami i fosforanami (czyli biogenami). Kolejnym obszarem jest system mikrokapsułkowania na skalę przemysłową. Rozwiązanie dedykowane jest wielu branżom, w szczególności: kosmetycznej, spożywczej, weterynaryjnej. APRS prowadzi również usługi badawcze (R&D), zarówno w zakresie formulacji dot. mikrokapsułkowania, jak i mikrobiologii. – Jako jedyni w Polsce oferujemy unikalną, nowoczesną technologię kapsułkowania metodą wykraplania, która już teraz przynosi nam wymierne przychody i cieszy się rosnącym zainteresowaniem przedstawicieli wielu branż. Z kolei nasze rozwiązania dotyczące rekultywacji wód są doceniane w świecie nauki w Polsce i Europie, ponieważ obecnie nie ma tak kompleksowego, naturalnego i zapewniającego trwałe efekty systemu ochrony wód. Przygotowujemy się do komercjalizacji tych rozwiązań. Jesteśmy w trakcie rozmów z poszczególnymi samorządami w Polsce, które borykają się z problem zanieczyszczenia wód powierzchniowych. Widzimy również potencjał obsługi bardzo dużego projektu w Niderlandach – informuje Grzegorz Brenk, prezes zarządu APRS.

Firma APRS w 2018 r. zakończyła budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego w Nielbarku, które składa się z 740 m2 doskonale wyposażonej przestrzeni laboratoryjno-produkcyjnej. Jeszcze w tym roku spółka przygotowuje się do uruchomienia linii przemysłowych w zakresie wytwarzania kapsuł bezszwowych i mikrokapsuł. W III kw. 2024 r. planuje debiut na rynku NewConnect. – Obecność na giełdzie jest naturalnym krokiem skalowania naszego biznesu. Przez lata finansowaliśmy naszą działalność z własnych środków oraz dotacji i grantów. Wypracowaliśmy oraz pozyskaliśmy innowacyjne technologie i patenty dedykowane kilku obszarom. Liczymy, że obecność APRS wśród spółek notowanych, oprócz dostępu do kapitału, zwiększy widoczność firmy i jej prestiż, co może przyciągać nowych inwestorów, klientów i partnerów. Ponadto rynek giełdowy dostarczy nam niezbędnych narzędzi do wyceny wartości spółki – uważa Tomasz Woszczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej APRS.

KOMENTARZE
news

<Kwiecień 2024>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Newsletter