Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Genomtec złożył dokument informacyjny na GPW i planuje wkrótce zadebiutować na rynku NewConnect
Genomtec złożył dokument informacyjny na GPW i planuje wkrótce zadebiutować na rynku NewCon

Genomtec, po zakończeniu z sukcesem oferty publicznej i pozyskaniu 8 mln zł, zmierza na NewConnect. Spółka właśnie złożyła dokument informacyjny na GPW, otwierając tym samym formalną procedurę wprowadzenia akcji do Alternatywnego Systemu Obrotu. Zgodnie z zapowiedziami Genomtec powinien zadebiutować na NewConnect już w pierwszym kwartale bieżącego roku. – Formalnie rozpoczynamy proces ubiegania się o upublicznienie akcji Genomtec. Dokument informacyjny, który składamy, jest kompletny i wyczerpujący. Mam nadzieję, że weryfikacja dokumentu po stronie GPW przebiegnie sprawnie – mówi Miron Tokarski, założyciel i prezes Genomtec. 

Flagowym rozwiązaniem spółki jest innowacyjny, mobilny system diagnostyczny Genomtec ID, który działa w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT®. Bazuje ona na sprawdzonej i uznanej technice izotermalnej amplifikacji (namnażania) materiału genetycznego (LAMP). Urządzenie mieszczące się w jednej dłoni pozwoli na precyzyjną i błyskawiczną diagnostykę genetyczną, która nie będzie musiała być przeprowadzona w laboratorium przez wykwalifikowany personel. System będzie w stanie przeprowadzić test m.in. w wykrywaniu infekcji dróg oddechowych czy chorób przenoszonych droga płciową nawet w 15 minut. Docelowo system Genomtec ID będzie przeznaczony do diagnostyki w miejscu kontaktu z pacjentem np. w gabinetach lekarskich, na oddziale ratunkowym, a w nawet aptece.

Obecnie trwająca pandemia wywołana wirusem SARS-CoV-2 ukazała rosnące zapotrzebowanie na takie urządzenia w miejscach, gdzie przebywa jednocześnie wiele osób, co skutkuje szybszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa w szkołach, zakładach pracy czy na lotniskach i dworcach, gdzie pojawia się ryzyko infekcji. W ostatnim czasie Genomtec opracował też ultraszybki test dwugenowy w kierunku wirusa SARS-CoV-2 w technice RT-LAMP. Wcześniej spółka zakończyła pierwszą ofertę publiczną akcji serii J i pozyskała 8 mln zł środków z emisji, które zostaną przeznaczone na przygotowanie do komercjalizacji i masowej produkcji platformy Genomtec ID.

Źródła

Fot. Materiały prasowe Genomtec

KOMENTARZE
Newsletter