Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Bosch rozwija działalność w obszarze technologii medycznych
Bosch rozwija działalność w obszarze technologii medycznych

Bosch niedawno nawiązał współpracę z Randox Laboratories Ltd., czołową firmą w sektorze badań diagnostycznych i medtech, której celem jest rozwój badania diagnostycznego in vitro w kierunku sepsy w oparciu o zaawansowaną technologię BioMEMS. Obaj partnerzy przeznaczą ok. 150 mln euro na wspólne prace badawczo-rozwojowe i działania wspierające sprzedaż nowych badań z wykorzystaniem urządzenia Vivalytic produkowanego przez Bosch Healthcare. Według Bosch urządzenie Vivalytic ma zapewnić dostęp do szybkich i dokładnych testów diagnostycznych w placówce medycznej, a przypadku wielu chorób każda minuta jest na wagę złota.

BioMEMS łączy badania molekularne z technologią mikroczujników. Rozwiązanie umożliwia realizację szybkich testów u pacjenta i zbadanie aż 250 markerów genetycznych, takich jak patogeny czy mutacje, za pomocą jednego czujnika – i to w gabinecie lekarskim. – BioMEMS wykorzystuje rozwiązania znane z badań molekularnych i technologii mikrosystemów, które Bosch stosuje w smartfonach i układach ESP – zdradza Stefan Hartung, prezes globalnego zarządu Robert Bosch GmbH.

Jeden z pierwszych opracowywanych testów BioMEMS posłuży do wykrywania różnych patogenów wywołujących sepsę, czyli zakażenie krwi. W tym celu Bosch nawiązał niedawno współpracę rozwojowo-sprzedażową z firmą Randox. Z kolei strategiczne porozumienie z R-Biopharm ma przyspieszyć prace nad pełną automatyzacją badania w kierunku obecności bakterii wielolekoopornych w organizmie. Wspólnie z tymi dwoma partnerami Bosch planuje zainwestować w technologie medyczne ok. 300 mln euro do 2030 r.

Źródła

Fot. Biuro prasowe Bosh

KOMENTARZE
Newsletter