Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
BLAST the system! – przed nami drugi BioHack
BLAST the system! – przed nami drugi BioHack
Hackathon bioinformatyczny "BioHack” to konkurs, w którego trakcie uczestnicy mierzą się z realnymi wyzwaniami stawianymi przez współczesną naukę. Uczestnicy próbują znaleźć rozwiązania, posługując się rzeczywistymi danymi biologicznymi oraz najnowszymi technologiami informatycznymi. Druga edycja BioHack odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2019 r. w Bionanoparku – łódzkim parku naukowo-technologicznym.

 

 

Tak jak podczas poprzedniej edycji, uczestnicy zmierzą się z wyzwaniami opartymi na rzeczywistych danych biologicznych (zanonimizowanych), a ich zadaniem będzie wypracowanie rozwiązania danego problemu. Na napisane konkursowego kodu uczestnicy mają jedynie (lub aż) 24 godziny. Swoją pracę przedstawią przed komisją składającą się ze specjalistów z danej dziedziny, w tym przedstawicieli firm biotechnologicznych.

Podczas poprzedniej edycji pierwsze miejsce przypadło drużynie "Slavic”, która opracowała narzędzie do analizy danych umożliwiające klasyfikację bakteriofagów i przewidywanie ich cyklu życia (lityczny lub lizogeniczny) na podstawie dostępnych sekwencji genetycznych. Dzięki temu możliwe jest określenia lityczności bakteriofagów, wirusów o potencjale bakteriobójczym. Swoją aplikację stworzyli na podstawie języka Python, wykorzystując algorytmy sztucznej inteligencji (AI) – tzw. konwolucyjnych sieci neuronowych (CNN).

Organizatorem BioHack jest stowarzyszenie Boost Biotech Polska. Celem działalności Boost Biotech jest promocja bio-nauk we wszystkich ich aspektach, a także animowanie środowiska ludzi zajmujących się tymi dziedzinami poprzez organizację wykładów, warsztatów czy właśnie BioHack.

W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy, którzy znają podstawy programowania, analizy danych lub genetyki czy biochemii. Rejestracja odbędzie się przez formularz dostępny na stronie. Więcej informacji na temat BioHack znajdziecie na Facebooku i Twitterze.

KOMENTARZE
news

<Kwiecień 2021>

pnwtśrczptsbnd
29
31
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
17
18
20
NutraFood Poland
2021-04-20 do 2021-04-22
22
24
27
Podstawy oznaczania wilgotności
2021-04-27 do 2021-04-27
28
29
1
2
Newsletter