Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Asseco bezpłatnie udostępnia pakiety usług IT do zdalnego kontaktu z pacjentem
Asseco bezpłatnie udostępnia pakiety usług IT do zdalnego kontaktu z pacjentem

Asseco Poland przyłącza się do ogólnopolskiej akcji #zostańwdomu. Z myślą o usprawnieniu zdalnego kontaktu z pacjentami w warunkach pandemii powstały pakiety usług IT „Pacjencie #zostańwdomu”, dedykowane zarówno użytkownikom oprogramowania AMMS dla szpitali, jak i mMedica używanych przez gabinety i przychodnie. Placówki medyczne będą mogły bezpłatnie do 31 lipca korzystać z szeregu funkcjonalności, usprawniających pracę w tym wyjątkowym czasie.

 

 

W warunkach rozprzestrzeniania się COVID-19 wizyty lekarskie najczęściej ograniczane są tylko do tych, które są niezbędne. Nie oznacza to jednak zmniejszenia zapotrzebowania na konsultacje, dlatego głównym elementem pakietów jest opracowany przez Asseco moduł Teleporada, który wykorzystując technologię komunikacji audiowizualnej, pozwoli lekarzom na udzielanie porad w sposób zdalny i zapewni dostęp do cyfrowej dokumentacji medycznej pacjenta.

– W czasie pandemii kluczowe jest zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów i personelu medycznego, przy jednoczesnym zachowaniu ciągłości świadczenia opieki lekarskiej. Jest to możliwe dzięki zdalnemu kontaktowi lekarza z pacjentem, dlatego przygotowaliśmy Teleporady, z których mogą korzystać lekarze w szpitalach i przychodniach – powiedział Jan Butkiewicz, Zastępca Dyrektora Pionu ds. Sprzedaży w Pionie Opieki Zdrowotnej Asseco Poland.

Uruchomienie usługi w placówce ochrony zdrowia nie wymaga skomplikowanego wdrożenia i dodatkowych nakładów na infrastrukturę informatyczną. Również ze strony pacjenta nie jest konieczne instalowanie żadnego oprogramowania, wystarczy dostęp do przeglądarki internetowej na telefonie lub komputerze. Otrzymuje on SMS-em lub e-mailem unikalny link do spotkania. Dzięki współpracy Asseco z Operatorem Chmury Krajowej, rozwiązanie udostępniane jest jako usługa w Chmurze Krajowej. Zapewnia to najwyższy poziom bezpieczeństwa danych oraz pozwala na korzystanie z Teleporady z dowolnego miejsca, bez potrzeby wychodzenia z domu.

W skład pakietu dla systemu szpitalnego AMMS wchodzą dodatkowo moduły: e-Powiadomienia oraz e-Potwierdzenia. W czasie pandemii większość placówek medycznych boryka się również z problemem przeciążenia linii telefonicznych. Wielu pacjentów trzeba powiadomić o zmianie terminu lub formy wizyty, z drugiej strony dzwonią też pacjenci chcący potwierdzić lub odwołać zaplanowane wcześniej konsultacje. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi komunikacja elektroniczna i rozwiązania oparte na automatyzacji procesów przesyłania informacji. E-Powiadomienia pozwalają na masowe przesyłanie pacjentom informacji za pomocą SMS lub e-mail. Ich ważną funkcjonalnością jest również możliwość wysłania pacjentowi kodu PIN do realizacji e-Recepty. E-potwierdzenia umożliwiają natomiast pacjentowi łatwe potwierdzenie lub anulowanie wizyty e-mailem lub SMS-em, rozładowując przeciążone linie telefoniczne placówek medycznych i redukując liczbę nieodwołanych wizyt.

W przypadku stosowanego w przychodniach i gabinetach systemu mMedica w pakiecie zawarto dodatkowo moduły: SMS, e-Archiwum, Integracja Aplikacji Mobilnych oraz e-Powiadomienia. Moduł SMS umożliwia obsługę wysyłania SMS-ów zawierających np. informacje o rezerwowanych wizytach, czy kody do e-Recept. e-Archiwum ułatwia kompleksowe gromadzenie i skuteczne zabezpieczenie dokumentacji medycznej. Moduł Integracji Aplikacji Mobilnych pozwala na obustronną wymianę dokumentów pomiędzy pacjentem a lekarzem przy wykorzystaniu aplikacji mobilnej Informacje Medyczne. e-Powiadomienia to zautomatyzowana komunikacja z pacjentem przez aplikację mobilną Informacje Medyczne, będąca alternatywą dla SMS-ów.

Źródła

Fot. https://pixabay.com/pl/photos/stay-home-dom-health-wirus-5050860/

KOMENTARZE
news

<Maj 2025>

pnwtśrczptsbnd
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Newsletter