Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
15 września finał Falling Walls Lab. Poznaj 20 pomysłów na rozwiązanie globalnych problemów
15 września finał Falling Walls Lab. Poznaj 20 pomysłów na rozwiązanie globalnych problemów

20 doktorantów, młodych pracowników naukowych i innowatorów z Polski i zagranicy wystąpi podczas finału Falling Walls Lab w Warszawie. W trzy minuty każdy i każda z nich przedstawi koncepcję rozwiązania problemu – w nauce, edukacji, społeczeństwie. Zobacz i posłuchaj, jakie mają pomysły. Zainspiruj się. Zarezerwuj czwartek 15 września (godz. 12.00-16.30). Zapisy są otwarte do 12 września. 

Fot. Falling Walls Lab 

 

Zwycięzca lub zwyciężczyni Falling Walls Lab wygra podróż do Berlina i zyska szansę na zdobycie tytułu „Breakthrough Winner of the Year” w kategorii „Emerging Talents”. Triumf oznacza także udział w międzynarodowej konferencji Science Summit (7-9 listopada 2022 r.) oraz w poprzedzającej ją warsztatach i spotkaniach organizowanych specjalnie dla zwycięzców ze wszystkich krajów. Globalnie przedsięwzięcie koordynuje fundacja Falling Walls z siedzibą w Berlinie, która powstała w 2009 r. w 20. rocznicę upadku muru berlińskiego. – W zorganizowanych dotychczas wszystkich edycjach konkursu Falling Walls Lab wzięło udział ok. tysiąca osób z 75 krajów. Wśród nich było tylko sześcioro Polaków, w tym jedna kobieta. Naszym celem jest zwiększenie tej liczby, a tym samym – promocja idei trzyminutowych wystąpień, które są już standardem w międzynarodowym środowisku akademickim – mówi Natalia Osica, inicjatorka konkursu i założycielka pro science, firmy, która specjalizuje się w budowaniu widoczności nauki i transferze wiedzy z akademii do otoczenia społeczno-gospodarczego.

Falling Walls Science Summit co roku w listopadzie

O pomysłach na burzenie murów rokrocznie w listopadzie opowiadają studenci, doktoranci, naukowcy, założyciele start-upów i innowatorzy z całego świata. Wcześniej w ponad 70 krajach organizowane są krajowe eliminacje. Równocześnie sam konkurs Falling Walls Lab to zaledwie część trzydniowego Falling Walls Science Summit. Falling Walls to obecnie jedna z największych na świecie sieci, które integrują przedstawicieli sektora akademickiego, przemysłu i branży technologicznej. Jej wspólnym mianownikiem jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o to, które mury jeszcze muszą upaść, aby zapoczątkować pozytywne zmiany – społeczne, gospodarcze czy technologiczne. Tak jak betonowe bloki muru berlińskiego, które rozsypały się w nocy 9 listopada 1989 r., rozpoczynając nową erę wolności, tak dziś fundacja Falling Walls działa na rzecz zjednoczenia tych, którzy wyruszają, aby zburzyć kolejne mury w nauce i społeczeństwie.

Inicjatorem i organizatorem Falling Walls Lab w Warszawie jest firma pro science, której misją jest odblokowanie potencjału polskiej nauki poprzez komunikację, a gospodarzem konkursu – Politechnika Warszawska. – Dostaliśmy wiele entuzjastycznych wiadomości od naukowców, którzy znają konkurs z innych państw i czekali, aż zostanie zorganizowany z należytym rozmachem, który towarzyszy mu w Berlinie, także w naszym kraju. Cieszę się, że tyle organizacji zaangażowało się w organizację konkursu, w tym Ambasada Niemiec, która finansuje wyjazd zwycięzcy do Berlina, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz PKN ORLEN, którym zależy na wyszukiwaniu innowacyjnych pomysłów i inwestowaniu w sektor nauki. Swoim patronatem objął nas Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej – dodaje Osica.

Mecenasi:

* Narodowe Centrum Badań i Rozwoju,

* PKN Orlen.

Patronat honorowy:

* Urząd Patentowy RP,

* Ambasada Niemiec w Polsce.

Partnerzy merytoryczni:

* Konsorcjum ENHANCE: Politechnika w Berlinie, Politechnika w Akwizgranie (RWTH), Politechnika Chalmersa w Göteborgu (CTH), Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim (NTNU), Politechnika w Mediolanie, Politechnika w Walencji, Politechnika Warszawska,

* Stowarzyszenie Top 500 Innovators,

* Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii PACTT,

* Koalicja na rzecz Polskich Innowacji,

* Biuro Promocji Nauki „PolSCA” Polskiej Akademii Nauk w Brukseli,

* Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej,

* Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce,

* Komisja Fulbrighta,

* Polska Sieć Kobiet Nauki,

* Stowarzyszenie ML in PL,

* Szkoła Pionierów PFR,

* Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy,

* Fundacja pro science,

* Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów „PolDoc”,

* Fundacja Marsz dla Nauki,

* Fundacja Polonium,

* PWN Nauka,

* Akademia Młodych Uczonych PAN.

KOMENTARZE
news

<Kwiecień 2026>

pnwtśrczptsbnd
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
Newsletter