Przynieś słomkę i sam zdecyduj
Słomka stała się ostatnio symbolem zmian nawyków konsumenckich. Bo przecież rezygnując w fast-foodzie, barze, restauracji czy domu z plastikowej słomki bądź wybierając jej eko zamiennik, jesteśmy w stanie zrobić dla środowiska i nas samych naprawdę dużo. Tak samo dzieje się w przypadku wszystkich plastikowych opakowań. Największe światowe sieci barów szybkiej obsługi także pochyliły się nad problemem. Zwróciły uwagę nie tylko na to czym nas karmią, ale także w jaki sposób serwują posiłki. Tym razem nie czas na zastanawianie się, czy może do zestawu domówić frytki, ale na to czy wybrać….słomkę? Dla tych którzy nie potrafią się bez niej obyć na Targach Packaging Innovations będzie czekała niespodzianka. Postanowiłeś zrezygnować z korzystania z plastikowych słomek, ale nadal masz je w domu i nie wiesz co z nimi zrobić? Przynieś je na targi i zamień na ekologiczny odpowiednik albo odbierz ekotorbę na zakupy.
Zielone opakowania
Opakowania ze szkła, tektury, biodegradowalnego plastiku czy po prostu z tworzyw sztucznych, które można poddawać procesowi recyklingu – właśnie takie produkty zaprezentują Wystawcy w strefie EKOPACK na Targach Packaging Innovations. Nie zabraknie takich firm jak ANL Plastics, CABKA, Coffee-Service, Coleman International, Drukarnia Nestorpack, DS Smith, Eurovetrocap, Fano, Jokey Plastik czy Pont Packaging, którzy nie tylko oferują ekologiczne opakowania, ale także dbają o środowisko już na etapie produkcji w ramach zrównoważonego rozwoju. 200 firm z całej Europy zaprezentuje targowym gościom rozwiązania opakowaniowe aż w 7 strefach tematycznych. Poza rozwiązaniami EKO nie zabraknie również propozycji z zakresu LABELLING, LOGISPACK, CO-PACKAGING, SAFETYPACK, LUXPACK czy PRINTING.
Żądni wiedzy
W ramach strefy workShops podczas targów odbędzie się szereg wykładów poświęconych szeroko pojętej tematyce opakowaniowej. Na scenie znani i cenieni przedstawiciele branży zaprezentują najgorętsze tematy. Robert Lis z Mondi zwróci uwagę na unboxing oraz optymalizację kosztów (o)pakowania w branży FMCG. Rober Sieńko z 3m Projekt opowie natomiast o tym, jak pokazywać produkty w punkcie sprzedaży tak, aby jak najlepiej wyeksponować ich opakowanie. Będzie to case studies oparte na materiałach POS z rynku polskiego i europejskiego. Nie zabraknie również tematów związanych z EKOPACK. Andrzej Kornacki z FUTAMURA poprowadzi wykład o biodegradowalnych i kompostowalnych foliach celulozowych. Produkty NatureFlex posłużą jako przykład realizacji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Marta Krawczyk z Rekopolu przygotowała zaś wykład i warsztaty odpowiadając na pytania jak projektować opakowania, aby ich materiały nadawały się do recyklingu i trafiały z powrotem do obiegu. Swój blok wystąpień „Projektowanie opakowań, uszlachetnianie i realizacja” zapowiada także PrintCity Allianz, którego członkowie podzielą się wiedzą z gośćmi targów.
Wszystkich zainteresowanych tematyką opakowań i rozwiązaniami EKO zapraszamy na Targi Packaging Innovations 2-3 kwietnia w EXPO XXI Warszawa. Zarejestruj się na stronie www.packaginginnovations.pl i odbierz bezpłatną wejściówkę!
KOMENTARZE