Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Surowce kosmetyczne w walce z najczęstszymi defektami skórnymi
06.10.2010
Tworzenie skutecznie działających produktów kosmetycznych powinno być oparte na wiedzy dotyczącej anatomii, biochemii, immunologii oraz fizjologii skóry. Ogromną rolę odgrywają także surowce kosmetyczne, które niejednokrotnie są źródłem pomysłów na innowacyjny kosmetyk. Naukowe podejście do tworzenia produktów pielęgnacyjnych odgrywa coraz większe znaczenie we współczesnej kosmetologii.

Firma Bio-Tech consulting doskonale rozumiejąc potrzeby branży kosmetycznej przygotowała dla Państwa szkolenie dotyczące roli surowców kosmetycznych w walce z najczęstszymi defektami natury estetycznej oraz dermatologicznej. Szkolenie odbędzie się 28 października w Warszawie. Szkolenie w swej tematyce skup się na następujących zagadnieniach :

• Nawilżanie skóry
• Teleangiektazje i wenektazje
• Skóra starzejąca się
• Trądzik pospolity i przebarwienia
• Surowce kosmetyczne stosowane w częstych defektach skórnych Prelegenci którzy poprowadzą szkolenie są specjalistami, którzy w branży kosmetycznej obecni są od wielu lat :

Mirella Batory Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Magister Zdrowia Publicznego, specjalność Kosmetologia. becnie doktorantka w Zakładzie Inżynierii Biomedycznej na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej zagłębia problematykę analizy proszków węglowych dla przemysłu farmaceutyczno-kosmetycznego. Pracownik Zakładu Kosmetologii na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Posiada doświadczenie w branży kosmetycznej oraz doświadczenie trenerskie.
Dr Karolina Bazela jest absolwentem Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tytuł doktora nauk biologicznych, na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, uzyskała w roku 2004. Obecnie pracuje w Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris na stanowisku Eksperta ds. Projektów Badawczych. Zainteresowania naukowe: bezpieczeństwo stosowania kosmetyków, metody alternatywne do testów na zwierzętach, starzenie się skóry. Udział w towarzystwach naukowych: European Academy of Dermatology and Venerology oraz European Society of Dermatological Research. Dr Karolina Bazela jest autorem kilkunastu artykułów naukowych i popularnonaukowych.
Agnieszka Dana Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego i Wydziału Nauk o Zdrowiu, specjalność Kosmetologia. Pracownik Zakładu Kosmetologii Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wcześniej współpracowała z zagranicznymi firmami kosmetycznymi i była odpowiedzialna za wdrożenie marek selektywnych na polski rynek. Szkoliła pracowników gabinetów kosmetycznych, SPA i salonów odnowy biologicznej. Organizator, prelegent i uczestnik wielu konferencji,sympozjów naukowych z zakresu kosmetologii, medycyny estetycznej i dermatologii. Autorka artykułów naukowych i popularnonaukowych. Obecnie realizuje pracę doktorską.
Agata Jabłońska-Trypuć Doktor nauk farmaceutycznych, asystent w Zakładzie Chemii Nieorganicznej i Analitycznej Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, wykładowca w Wyższej Szkole Kosmetologii i Ochrony Zdrowia w Białymstoku, autorka kilkunastu prac naukowych na temat: wpływu związków biologicznie czynnych na skórę, znaczenia kosmetyczno-terapeutycznego surowców roślinnych, sensoryki i substancji zapachowych oraz wpływu wybranych hormonów roślinnych na metabolizm fibroblastów skóry ludzkiej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu, uczestnikom zapewniamy aż 15% zniżki! Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie wydarzenia:
http://biotechnologia.pl/biznes/szkolenia/57_kosmetologia/9348
KOMENTARZE
news

<Styczeń 2026>

pnwtśrczptsbnd
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Newsletter