Kierując się powyższą zasadą, uwzględniając innowacyjność, potrzeby rynku i trendy branży kosmetycznej 19 marca w Warszawie firmy Cornelius Polska i Lonza Personal Care zorganizowały seminarium kosmetyczne: „Nowoczesne konserwanty i systemy konserwujące. Substancje aktywne nowej generacji”.
Początek prezentacji przybliżył słuchaczom główne obszary działania firmy Lonza.Zaprezentowano globalny zasięg w wytwarzaniu i dystrybucji surowców wykorzystywanych w przemyśle biotechnologicznym.
Na wstępie przedstawiono wyniki metod badawczych oparte m.in. na technologii indukowania pluripotencjalnych komórek macierzystych, technologię fermentacji wykorzystaną w syntezie MetabioticsTM Resveratrol, jak również rezultaty badań in vitro (kolagen typ IV), in vivo oraz in situ (Vivillume TM). Opisano również schemat reakcji „metylacji” w ekspresji genów odpowiedzialnych za regulowanie poziomu kolagenu.
Prezentacje przedstawicieliLonzy zawierały opis działania substancji aktywnych, konserwantóworazskładników wpływających na właściwości aplikacyjne kosmetyku.
Wśród substancji aktywnych przedstawiono m.in. NatrulonTM RC 100(L-Karnityna), ReGeniStem TM(komórki macierzyste z czerwonego ryżu) oraz wspomniany wcześniej Metabiotics TMResveratrol powstały z połączenia wiedzy i doświadczenia z dziedziny mikrobiologii, farmacji, kosmetyki.
Lonza zaprezentowała bogaty asortyment tradycyjnych i naturalnych środków konserwujących.Każdy konserwant został opisany biorąc pod uwagę stężenie, efektywność działania, nazwę INCI, wynik testów obciążeniowych, regulacje prawne oraz kompatybilność z innymi składnikami.
Przykładowe konserwanty:
-Cosmocil™ CQ–(Inci: Polyaminopropyl biguanidyne)
-Mikrokill™ COS-(Inci: Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Chlorphenesin)
-Spectradyne–(Inci: Chlorhexidine Digluconate)
-Biovert™- (Inci:Glucose, Lactoperoxidase, Glucose Oxidase) mechanizm działania oparty na enzymie oksydazy glukozowej i glukozie jako substracie
Kolejnym tematem przedstawionym na seminarium była ocena aplikacyjna i sensoryczna gotowych produktów. Przedstawione informacje podzielono w zależności od typu stosowanego kosmetyku, funkcji w gotowym produkcie, przeznaczenia i wynikających z tego korzyści stosowania.
Wśród składników poprawiających m.in. aplikację, stanowiących bazę wyjściową do gotowego produktu Lonza przedstawiła:
-ViscUp 160 (dyspersja polimeru w oleju stosowana do otrzymania klarownych żelów)
-Unbeatable Long Wear Gel Base (zagęstnik używany w emulsjach niezawierających silikonów)
-PolyaldoTM HGDS KFG (6-2-S) (naturalny emulgator skutecznie obniżający koszty formulacji)
-LuxVeil™ 5 (mieszanina zwiększająca zawartość pigmentów w kosmetykach o właściwościach hydrofilowo-lipofilowych).
Seminarium poświęcone surowcom kosmetycznym urozmaiciła prezentacja trendów kosmetycznych na rok 2013. Nowości marketingoweprzedstawionona przykładzie kosmetyków do skóry i włosów. Opisano maseczki do twarzy stosowane na noc, kremy BB nowej generacji, środki do pielęgnacji i odżywiania włosów. Każdy rodzaj kosmetyku omówiono pod względem działania substancji aktywnych, skupiając się na końcowych korzyściach potwierdzonych badaniami in vivo i in vitro.
Przykładowe produkty z uwzględnieniem funkcji kosmetyku:
-maseczka do twarzy: b-GelTM(nawilżenie)
-BB krem: NABTM Willowbark Extract(odnowa komórek skóry)
-pielęgnacja włosów: PhytokeratinTM PF (nawilżenie, odbudowa)
Rafał Maćkowiak
portal Biotechnologia.pl
KOMENTARZE