Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Redukcja eksperymetów przeprowadzanych na zwierzętach
21.09.2006
Europejskie badania przeprowadzane w Pólnocnej Irlandii (Uniwersytet w Ulster) mają na celu doprowadzić do zmiejszenia ilości badań, wymagających testowania na zwierzętach.


Równocześnie przez Unię Europejską prowadzone są starania do wprowadzenia całkowitego zakazu badania składników kosmetycznych w testach wykorzystujących zwierzęta. Takie rozporządzenie ma obowiązywać już w kolejnych najbliższych latach. Unii Europejskiej partneruje grupa naukowców z różnych uniwersytetów, także z Uniwersytetu Warszawskiego.

Z pomocą finansową Europejskiej Komisji, wynoszącą € 2.8 milionów, twająca inicjatywa zbuduje bank informacji, na temat kluczowych, zebranych razem wyników testowania surowców na zwierzętach.

Inwestycja jest częścią dokładania wszelkiech starań w udzielaniu pomocy firmom europejskim, w ich przystosowaniu się do prawnych wymogów pogramu REACH. Celem programu jest uregulowanie zastosowania wszyskich substancji chemicznych w Europie, we wszystkich gałęziach przemysłu, i spowodowac, że będą one bezpieczniejsze.

Projekt zpamięta, zmagazynuje i udostępni fakty, na temat toksyczności, wszystkich substacji chemicznych, używanych przez różne typy przemysłów. Wiele surowców jest bardzo często spotykanych w produktach pielęgnacyjnych i przemyśle kosmetycznym.

Wszystkie informacje z bazy danych będą dostępne dla wszystkich firm używających substancji pochodzenia chemicznego. Dostęp do danych z bazy będzie bardzo prosty, a wśród informacji będzie zapis na temat przewidywanej toksyczności surowca.

Jednym z korzyści projektu jest wielkie rozpowszechnienie informacji na temat różnych badań i testów oraz ich rezultatów, w środowisku firm i instytucji. W konsekwencji może to doprowadzić do zredukowania zapotrzebowania na eksperymenty (także te przeprowadzane na zwierzętach), oraz unikania niepotrzebnego powielania badań.

Źródło: www.cosmeticsdesign-europe.com
KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2028>

pnwtśrczptsbnd
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Newsletter