Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Podsumowanie szkolenia „Ocena bezpieczeństwa kosmetyków - teoria i warsztaty”
Szkolenie organizowane przez Bio-Tech Media pt.: „ Ocena bezpieczeństwa kosmetyków- teoria i warsztaty”, odbyło się 11 grudnia 2014 r. w Centrum Bankowo – Finansowym Nowy Świat w Warszawie. Uczestniczyło w nim dwadzieścia osób, miedzy innymi pracownicy laboratoriów, firm produkujących kosmetyki, wykładowcy uczelni wyższych, a także właściciele firm kosmetycznych. Prelegentami byli doświadczeni praktycy, safety assessorzy: dr inż Iwona Białas i mgr Kamila Pawłowska.

Program szkolenia składał się z bloku teoretycznego i praktycznego. Kilka dni przed szkoleniem uczestnicy otrzymali zadanie do opracowania, które omawiano podczas części warsztatowej. Była to przykładowa receptura, na podstawie której wyliczano marginesy bezpieczeństwa dla poszczególnych składników. Część teoretyczna natomiast, poruszała następujące kwestie:

  • zagadnienia prawne
  • dokładne analizy raportów z przytoczeniem prawidłowych możliwych zapisów
  • informacje o bazach danych toksykologicznych, wymaganiach dotyczących opakowań
  • problemy klasyfikacji tzw. „produktów z pogranicza”

Szkolenie tradycyjnie zakończyło się rozdaniem certyfikatów. Zakres tematyczny, eksperci i sposób przekazywania wiedzy spotkał się z ogólnym zadowoleniem i satysfakcją zarówno uczestników, jak i organizatorów.

Dział szkoleń otrzymał wiele pozytywnych informacji zwrotnych. Oto kilka z nich:

Fachowa wiedza przekazana w rzetelny sposób!!! Jestem bardzo zadowolona ze szkolenia jedyne czego żałuję to fakt, że nie było ono 2-dniowe. Pierwszy dzień wiedza teoretyczna drugi więcej praktycznych przykładów.

Paulina Józwiak, Herbapol

 

Szkolenie nt "Ocena bezpieczeństwa kosmetyków" teoria i warsztaty uważam za bardzo interesującą inicjatywę. Całość przedsięwzięcia była bardzo dobrze przygotowana. Panie Prelegentki prezentowały bardzo cenne treści, po których wspólnie pracowaliśmy nad zaproponowaną recepturą kosmetyku. Pozwoliło to uświadomić uczestnikom jak bardzo czasochłonna i odpowiedzialna jest praca safety assessora. Spotkanie odbywało się w bardzo komfortowych warunkach, włączając przerwy kawowe i lunch.  Pierwszy raz uczestniczyłam w takim szkoleniu, a sądzę że nie w ostatnim.

Krystyna Janowicz, Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu

 

Oczywiście szkolenie spełniło moje oczekiwania w 100%. Jestem nim wręcz zachwycona. Panie prelegentki w sposób fachowy, rzeczowy i zrozumiały, a co najważniejsze ciekawy, przedstawiły zagadnienia z zakresu oceny bezpieczeństwa kosmetyków. Dzięki szkoleniu znacząco pogłębiłam swoją wiedzę i świadomość na temat pracy safety assesora. Wielkie brawa dla Państwa! Bardzo dziękuję i czekam na więcej takich profesjonalnych szkoleń.

Joanna Fabrowska, Uniwersytet Medyczny im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

 

Szkolenie bardzo bogate merytorycznie, pogłębione przykładami. Uzyskałam odpowiedzi na wszystkie przygotowane przed szkoleniem pytania. 

Anna Pop

 

Wszystkim Uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne szkolenie 29 stycznia 2015 do Łódzi. Temat spotkaniato: „Nanomateriały i komórki macierzyste- fakty i mity".
 
KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter