Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Moc ziół w preparatach do włosów – Barwa Ziołowa linią do pielęgnacji najbardziej wymagających włosów
Moc ziół w preparatach do włosów – Barwa Ziołowa linią do pielęgnacji najbardziej wymagając
Wiele czynników, takich jak nadmiar słońca, substancje chemiczne, intensywna stylizacja włosów, stres, niedobór snu, czynniki hormonalne - powodują problemy ze stanem włosów. Rosnące zainteresowanie konsumentów składami kosmetyków jest inspiracją do tworzenia bezpiecznych dla struktury włosa produktów. Jedną z takich serii jest Barwa Ziołowa, w skład której wchodzą szampony i odżywki na bazie ekstraktów ziołowych.

 

 

Doskonałe właściwości ziół w pielęgnacji włosów

Skrzyp polny jest jednym z najbardziej znanych ziół w pielęgnacji włosów. Bogaty jest w krzemionkę, witaminy i składniki mineralne, które wzmacniają strukturę włosa, przeciwdziałają ich wypadaniu, regenerują je i odżywiają. Skrzyp wywołuje korzystny wpływ na skórę głowy, działa przeciwłupieżowo, przeciwzapalnie oraz pobudza porost włosów. Preparatami na bazie ekstraktu ze skrzypu polnego jest Szampon oraz Odżywka Skrzyp Polny do Włosów Wypadających firmy Barwa.

Pokrzywa dzięki zawartości  wielu składników mineralnych wzmacnia włosy, zapobiega ich wypadaniu i eliminuje łupież. Pokrzywa zwyczajna zawiera wapń, fosfor, magnez, żelazo i sole mineralne. Ekstrakt z liści pokrzywy wzmacnia cebulki włosów i działa przeciwłojotokowo, dlatego w oparciu o ten składnik powstał Szampon i Odżywka do Włosów Przetłuszczających się firmy Barwa.

Czarna rzepa dzięki dużej zawartości witamin i składników mineralnych wpływa na wzmocnienie struktury włosa, przeciwdziała ich przetłuszczaniu oraz eliminuje łupież. Firma Barwa posiada w ofercie Szampon i Odżywkę do Włosów Osłabionych i z Łupieżem Czarna Rzepa, które pozbawione są silikonów i parabenów. Produkty te odpowiadają za nawilżenie i wzmocnienie osłabionych włosów, a także za przeciwdziałanie powstawania łupieżu. Odpowiednie pH pomaga zamknąć łuski włosa po myciu włosów, dzięki czemu eliminuje puszenie się włosów oraz nadaje gładkość i blask.

Brzoza jest surowcem, który często stosowany jako komponent bazowy preparatów do pielęgnacji włosów. Liście bogate są w flawonoidy, kwas askorbinowy, garbniki, saponiny, związki mineralne. Dzięki takiemu składowi, brzoza działa ściągająco na skórę głowy, przez co zapobiega przetłuszczaniu się włosów. Ekstrakt z brzozy działa przeciwzapalnie na skórę głowy oraz wzmacnia włosy. Ekstrakt z brzozy został zastosowany w Szamponie Brzozowym do Włosów Normalnych i Suchych, który należy do linii Barwa Ziołowa.

Kłącze tataraku słynie z właściwości przeciwzapalnych, bakteriobójczych i ściągających. Ponadto, skutecznie odżywia i wzmacnia włosy. Zapobiega wypadaniu włosów i wspomaga leczenie łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry głowy. Wyciąg z szyszek chmielu stosuje się w celu poprawy kondycji skóry głowy i włosów. Wzmacnia cebulki włosów, wpływa na poprawę nawilżenia, elastyczności  i miękkości włosów. Szyszki chmielu bogate są w witaminy z grupy D, flawonoidy, garbniki, żywice. Dzięki połączeniu dwóch składników ziołowych powstał Szampon Tatarakowo-Chmielowy do Włosów Łamliwych i Zniszczonych linii Barwa Ziołowa.

Znane są także dobroczynne właściwości rumianku na włosy, który upiększa jasne kolory włosów oraz dodatkowo nawilża je, wzmacnia i chroni. Dlatego też linia produktów ziołowych do pielęgnacji włosów firmy Barwa opracowała unikalną recepturę Szamponu Rumiankowego do Włosów Jasnych, który pielęgnuje włosy blond.

 

Geneza powstania linii Barwa Ziołowa

Barwa Ziołowa to unikalna linia produktów do pielęgnacji włosów oparta na dobroczynnych właściwościach ziół. Szampony i odżywki zostały zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom konsumentów. Wykorzystanie dobroczynnej mocy roślinnych składników oraz ich polskiego pochodzenia to geneza powstania serii, która jest obecna na rynku od kilku dekad. Barwa Ziołowa bazuje na znanych w Polsce od pokoleń roślinnych ekstraktach rodem z tradycyjnych zielników. Pomysł sprzed lat okazał się strzałem w dziesiątkę – pomimo rosnącej konkurencji szampony i odżywki nadal cieszą się ogromną popularnością wśród konsumentów.

 

Barwa Ziołowa unikalną serią produktów do pielęgnacji włosów

Seria Barwa Ziołowa składa się z szamponów i odżywek, rozwiązujących najczęstsze problemy z włosami i skórą głowy. Postawiono na dobroczynne działanie naturalnych ekstraktów, pochodzących m.in. ze skrzypu polnego, pokrzywy czy rumianku. Kosmetyki nie zawierają silikonów i barwników, skutecznie oczyszczają skórę głowy i włosy oraz przygotowują je do dalszej pielęgnacji.

 

Długa droga wyprodukowania szamponu

Proces technologiczny produkcji szamponów i odżywek do włosów rozpoczyna się od przyjęcia surowców i przygotowania ich mieszanki. Następnie produkty są konfekcjonowane i dystrybuowane do sklepów. W procesie wyprodukowania kosmetyków do włosów uczestniczy wielu specjalistów, którzy odpowiadają za jego poszczególne etapy. Punktem wyjścia jest oczywiście opracowanie koncepcji produktów, dzięki której możemy określić ich potencjał. Poza recepturą powstają także wzory opakowań, plany działań komunikacyjnych oraz dystrybucji. Szczególną wagę Barwa przywiązuje do fazy testowej i badawczej, aby do konsumentów trafiały produkty najwyższej jakości. Po zatwierdzeniu wszystkich planów rozpoczyna się proces produkcji, po którym szampony i odżywki trafiają do sklepów. Warto również zaznaczyć, iż surowce aktywne używane do produkcji szamponów Barwa Ziołowa pochodzą w większości od polskich dostawców, specjalizujących się w produkcji bezpiecznych i wysokiej jakości składników.

 

Portal Biotechnologia.pl dziękuje firmie Barwa za udzielenie informacji, które zostały wykorzystane w powyższym tekście.

KOMENTARZE
Newsletter