Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Mikrolab – Akredytowane Laboratorium Badawcze
Mikrolab – Akredytowane Laboratorium Badawcze

Już w latach 90. XX w. nastąpił wzrost świadomości producentów w kwestii utrzymania jakości mikrobiologicznej wyrobów i procesów produkcyjnych. To właśnie początki Mikrolab.

 

 

 

Wiedza i doświadczenie

Pani Elżbieta Seroczyńska, właścicielka oraz prezes zarządu, która wiedzę i doświadczenie zdobyła podczas kierowania laboratorium badawczym Fabryki Kosmetyków Pollena Uroda, od początku do końca miała pomysł na firmę, którą chce stworzyć. Od tego momentu, to ciągły rozwój i podnoszenie kwalifikacji, by sprostać oczekiwaniom klientów, przekonać do siebie nowych oraz utrzymać zaufanie naszych partnerów, którzy są z nami już od wielu lat. Doceniamy każdego klienta – tego dużego z rozpoznawalną marką, a także klienta indywidualnego, dopiero stawiającego pierwsze kroki w biznesie. Wybierając akredytowane laboratorium nasi klienci mają pewność, iż wyniki będą akceptowane nie tylko przez jednostki kontrolujące, ale również kontrahentów, w tym zagranicznych.

Badania produktów kosmetycznych i farmaceutycznych to kluczowy obszar z zakresu świadczonych usług

Świadcząc usługi dla branży kosmetycznej czy farmaceutycznej, nie można ograniczyć się tylko do badania kosmetyków czy leków. Nasz zakres usług obejmuje badania czystości mikrobiologicznej na każdym etapie wytwarzania – określenie zgodności z wymaganiami mikrobiologicznymi, które zapewniają, że produkt jest bezpieczny dla zdrowia konsumenta. Aby taki rzeczywiście był, nie można ograniczyć się tylko do badania produktu końcowego, w zakres badań powinny być włączone m.in. badania materiałów wyjściowych, wody, opakowań bezpośrednich czy monitorowanie środowiska. Wykonujemy badania nie tylko dla producentów. Badania wody, monitorowanie środowiska czy kontrolę sterylizacji oferujemy również dla obiektów użyteczności publicznej, np. szkół, restauracji, deweloperów, banków, gabinetów stomatologicznych.

Najwyższa jakość od prawie 30 lat

To główny cel, jaki nam przyświecał od początku funkcjonowania laboratorium. Praca wykwalifikowanych mikrobiologów z doświadczeniem w mikrobiologii przemysłowej, połączona z ich pasją i stale podnoszonymi kwalifikacjami, daje bardzo dobre efekty. Możemy również zaoferować klientom ekspertyzy, których celem jest wskazanie ryzyka zakażeń mikrobiologicznych na liniach technologicznych oraz w środowisku wytwarzania, a także rozwiązywania problemów już istniejących. Do tego laboratorium jest stale nadzorowane przez jednostki kontrolujące, a otrzymane certyfikaty – na bieżąco aktualizowane. Zakres akredytacji w miarę potrzeb jest rozszerzany.

Mikrolab wyróżniają liczne certyfikaty, które potwierdzają jakość świadczonych usług:

• 2004 r. – wprowadzenie systemu jakości GMP zatwierdzonego przez Departament Inspekcji ds. Wytwarzania Produktów Leczniczych przy Ministerstwie Zdrowia,

• 2006 r. – uzyskanie certyfikatu GMP wydanego przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego,

• 2011 r. – otrzymanie zatwierdzenia Państwowej Inspekcji Pracy na badanie wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi,

• 2014 r. – uzyskanie certyfikatu Polskiego Centrum Akredytacji na normę PN-EN ISO 17025, które było jednym z najważniejszych etapów w historii firmy.

Aktualny zakres akredytacji:

• analizy czystości mikrobiologicznej produktów kosmetycznych,

• analizy czystości mikrobiologicznej suplementów diety,

• analizy czystości mikrobiologicznej wody produkcyjnej,

• analizy wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi,

• określenie ochrony przeciwdrobnoustrojowej – test konserwacji,

• określenie działania środków dezynfekcyjnych i antyseptycznych,

• analizy próbek środowiskowych z obszarów produkcyjnych oraz pomieszczeń użyteczności publicznej.

Kolejne wyzwania i cele na przyszłość

Słuchamy naszych klientów. W odpowiedzi na ich zapotrzebowanie wprowadziliśmy niedawno badanie czystości mikrobiologicznej powietrza sprężonego. Nasze główne cele to: doskonalenie działalności laboratorium poprzez rozszerzenie zakresu akredytacji m.in. o badanie właściwości przeciwdrobnoustrojowych przedmiotów powszechnego użytku, określenie aktywności antybakteryjnej na powierzchniach wg normy ISO 22196.2011, badanie powietrza sprężonego. Niewątpliwie w dalszym ciągu będziemy stawiali na wysoką jakość świadczonych usług. Cały czas obserwujemy rynek i staramy się podążać za aktualnymi trendami oraz potrzebami naszych odbiorców. 

Autorka: Iwona Książek-Gorczycka, asystent ds. biura i marketingu Mikrolab Sp. z o.o.

KOMENTARZE
Newsletter