Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Liposukcja ultradźwiękowa w usuwaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej
Liposukcja ultradźwiękowa w usuwaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej
U większości kobiet w wieku dojrzałym pojawiają się pewne niedoskonałości. Czy chcemy tego czy nie, zazwyczaj tkanka tłuszczowa narasta w miejscach problematycznych, takich jak wewnętrzne części ud, dół brzucha, okolice pod łopatkami. Są to obszary, z których pozbycie się zalegającej tkanki tłuszczowej nie jest jest łatwe. Z pomocą przychodzi metoda liposukcji ultradźwiękowej, która jest zabiegiem mniej inwazyjnym i mniej bolesnym w porównaniu z liposukcją tradycyjną. Metoda ta otwiera także wachlarz możliwości w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii.

 

Co to jest liposukcja ultradźwiękowa i na czym polega?

Liposukcja ultradźwiękowa jest to zabieg kosmetyczny polegający na wykorzystaniu energii ultradźwiękowej w celu odseparowania tkanki tłuszczowej od pozostałych tkanek. Energia ta skierowana jest wprost na tkankę tłuszczową, która ma być zlikwidowana, dzięki czemu uchronione zostają pozostałe otaczające ją tkanki. Jest zatem bardzo precycyjnym zabiegiem, którego efekty są wyraźnie widoczne w krótkim czasie.

Zabieg wykonywany jest u pacjenta na stojąco, gdyż właśnie wtedy najbardziej widać jak naturalnie układa się zaległy tłuszcz. Wykonywane jest znieczulenie nasiękowe. Następnie za pomocą kaniuli, ten sam płyn, który stosowany był do znieczulenia, wprowadzany jest poprzez nacięcia do miejsca, w którym ma być usunięta tkanka tłuszczowa. Kaniula posiada ultradźwięki, które dodatkowo pomagają w usunięciu tkanki tłuszczowej przy wykorzystaniu tej energii. Tkanka tłuszczowa zostaje oderwana od pozostałych tkanek, po czym łączy się z płynami nasiękowymi i zamienia w emulsję. W tej postaci zostaje usunięta z organizmu za pomocą kaniuli lub specjalnego masażu. Po zabiegu pacjent powinien nosić specjalną uciskową bieliznę, która zapobiega tworzeniu się obrzęków oraz wspomaga prawidłowe formowanie się pozostałej tkanki tłuszczowej.

 

Przeciwskazania do zabiegu

Należy pamiętać o tym, iż istnieją przeciwskazania do przeprowadzenia zabiegu liposukcji ultradźwiękowej i są to:

- ciąża i karmienie piersią;

- choroby skórne, takie jak wysypki, rany, blizy;

- problemy z krzepliwością krwi;

- nadciśnienie tętnicze;

- choroby nowotworowe;

- przyjmowanie leków hormonalnych;

- osteoporoza;

- przewlekłe choroby narządów wewnętrznych.

 

Efekty i okres rekonwalescencji po zabiegu

Okres czasu, po którym następuje zupełna rekonwalescencja jest uzależniony od tego, jaka ilość tkanki tłuszczowej została usunięta. Istnieje reguła, iż podczas jednego zabiegu nie powinno się usuwać więcej niż pół litra tkanki tłuszczowej.

Efekty w wysmukleniu ciała często pacjenci zauważają od razu po zabiegu, jednak na prawdziwe rezultaty należy poczekać od trzech do sześciu miesięcy po zabiegu. Ponieważ tłuszcz sam w sobie nie jest ciężki, efekty przeprowadzonego zabiegu będą widoczne wizualnie, nie zaś poprzez spadek wagi. Specjaliści zapewniają, iż tłuszcz usunięty za pomocą tej metody już więcej nie powróci, co jednak nie oznacza, że można przestać dbać o zdrowy styl życia.  

 

Bolesność zabiegu

Dzięki zastosowaniu odpowiedniego znieczulenia, zabieg jest mało bolesny, bezpieczny i precyzyjny. Przed poddaniem się zabiegowi, niezbędna jest dokładna konsultacja z lekarzem, który poinformuje pacjentkę o wszystkich szczegółach zabiegu, wyeliminuje przeciwskazania oraz poinformuje o możliwych komplikacjach. Pacjent powinien się także odpowiednio przygotować do zabiegu. Lekarz decyduje o tym, czy pacjent powinien przestać przyjmować określone leki (głównie te, które powodują rozrzedzenie krwi). Dwa tygodnie przed zabiegiem powinno się też zaprzestać palenia papierosów. Jeśli liposukcji poddawane są niewielkie partie ciała, wystarczy podanie znieczulenia miejscowego.

KOMENTARZE
news

<Lipiec 2020>

pnwtśrczptsbnd
29
30
NutraFood Poland
2020-06-30 do 2020-07-02
Oznaczanie probówek PCR
2020-06-30 do 2020-06-30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Newsletter