Ważnym okazał się fakt , że skóra trądzikowa dobrze toleruje RAL oraz GA, dodatkowym atutem tego synergistycznego połączenia , jest podniesienie skuteczności podstawowej terapii o działaniu przeciwtrądzikowym.
Grupa badanych pacjentów obejmowała 397 kobiet w przedziale wiekowym od 30- 40 lat, które dotknięte były problemem cery trądzikowej.
W trakcie testu, który trwał 90 dni, pacjentki zobowiązane były do codziennego stosowania kremu zawierającego synergistyczne połączenie RAL z GA. Jednocześnie nie przerywały podstawowej kuracji przeciwtrądzikowej ( za wyjątkiem retinoidów stosowanych zewnętrznie).
Badanie miało na celu określić przede wszystkim stopień tolerancji skóry na działanie RAL oraz GA, drugim z kryteriów była ocena efektywność działania tych substancji aktywnych, określana za pomocą stopnia eliminacji procesów zapalnych.
Skuteczność działania RAL oraz GA sprawdzana była 2 krotnie w trakcie trwania badania, po 30 oraz 90 dniach.
Wyniki przeprowadzonych badań dowodzą skuteczności działania kwasu glikolowego w połączeniu z retinaldehydem. Skóra wyjątkowo dobrze toleruje te substancje aktywne. Skargi dotyczące skutków ubocznych były rzadkie.
Substancje te w przypadku , gdy trądzik ma postać łagodną bądź średnio nasilona mogą być jedynymi środkami leczniczymi w terapii a ich stosowanie przyniesie pożądane rezultaty.
W przypadku postaci o nasilonym przebiegu, to połączenie , tych 2 substancji aktywnych jest doskonałym środkiem wspomagającym i przyspieszającym leczenie.
Źródło: Inside Cosmeceuticals
KOMENTARZE