Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Koncepcja biozgodności w kosmetykach Beauty Concept - rozmowa z założycielką firmy, Panią dr n. chem. Małgorzatą Chełkowską
„Postanowiłam stworzyć nową, profesjonalną markę kosmetyczną opartą na głębokiej i rzetelnej wiedzy kosmetologicznej oraz doświadczeniu w kreacji produktów kosmetycznych. Przede wszystkim jednak na największej mojej pasji, jaką jest tworzenie nowoczesnych produktów kosmetycznych według własnych pomysłów” – pisze na stronie internetowej http://beautyconcept.pl/ dr n. chem. Małgorzata Chełkowska, założycielka firmy Beauty Concept. Czym wyróżniają się preparaty kosmetyczne tej marki?

 

red. Maja Haczyk: Preparaty Beauty Concept tworzone są w oparciu o koncepcję biozgodności. Co oznacza biozgodność i czym powinien cechować się kosmetyk biozgodny?

 

dr n. chem. Małgorzata Chełkowska: Kosmetyk biozgodny charakteryzuje się szczególnym rodzajem bazy, która przypomina swoją budową naturalne struktury znajdujące się w skórze. Taką bazą jest np.: nowoczesna baza ciekłokrystaliczna o składzie i budowie chemicznej niejako odtwarzającej cement międzykomórkowy warstwy rogowej naskórka. Dzięki temu taki kosmetyk wręcz wtapia się w skórę, powoduje poprawę jej jakości, „uszczelnia” naskórek i poprawia jego funkcje barierowe. Znacząco poprawia to zdolność utrzymania wody w naskórku, co daje lepsze warunki do przebiegu wszelkich procesów metabolicznych. W takim układzie już sama baza stanowi element aktywnej pielęgnacji. Dodatkowo składniki aktywne potęgują działanie kosmetyku.

Ryc. 1. Kosmetyki Sapphire Line marki Beauty Concept: Seria hialuronowych, spektakularnie wygładzających kremów profesjonalnych opracowanych do codziennej pielęgnacji cery po zabiegach w gabinecie kosmetycznym. Kremy zawierają ultraaktywny booster – przyspieszacz metabolizmu komórkowego z dużymi dawkami kwasu hialuronowego. Składniki te pobudzają syntezę kolagenu i elastyny, poprawiają nawilżenie i mikrorzeźbę naskórka oraz redukują objawy starzenia się skóry. Zgodnie z najnowszym trendem światowym kremy oparte są na bazach biozgodnych ze skórą, które stanowią dodatkowy element aktywnej pielęgnacji. Dzięki temu mogą być polecane do osób ze skórą wrażliwą i szczególnie wymagającą.

Źródło: http://beautyconcept.pl/pielegnacja-ciala/linia-szafirowa/

 

Jakie działanie powinien wywierać kosmetyk biozgodny w dłuższej perspektywie i czy uważa Pani, że tego typu produkt może być lepiej tolerowany przez skórę? 

 

Regularnie stosowany kosmetyk biozgodny charakteryzuje się bardzo dobrą tolerancją skórną i dużą skutecznością działania. Kosmetyki biozgodne to takie, które przede wszystkim nie naruszają struktury skóry (a tak się dzieje np.: podczas zastosowania niektórych emulgatorów czy środków myjących, które niszczą strukturę cementu międzykomórkowego). 

 

Jakie substancje aktywne biologicznie obecne są w Państwa produktach? Czy Państwa kosmetyki wyróżniają się pod tym kątem w porównaniu do reszty produktów obecnych na rynku?

 

Stosujemy składniki aktywne z najbardziej renomowanych firm z całego świata. Są to substancje, których skuteczność potwierdzona jest w wielokierunkowych badaniach instrumentalnych. Stosujemy je w dużych, często maksymalnych stężeniach przez co efektywność kosmetyków Beauty Concept jest bardzo wysoka. Niektóre z naszych produktów znalazły duże uznanie nawet wśród lekarzy dermatologów. Tak jest m.in. w przypadku kosmetyków do cery naczynkowej, z farmaceutycznym, wysokostężonym kompleksem na bazie bardzo skutecznej eskuliny. Podobnie jest w przypadku Łagodzącego Mezo-Kremu, który doskonale wycisza i łagodzi skórę po bardzo inwazyjnych zabiegach kosmetycznych. 

Ryc. 2. Kosmetyki Coral Line marki Beauty Concept: Seria trzech produktów przeznaczonych do profesjonalnej pielęgnacji cery naczynkowej w domu. Produkty zawierają wysokostężony kompleks eskuliny, hesperydyny, rutyny i mikrodrobinek koralowca, który działa na przyczyny powstawania rumienia – wzmacnia, uszczelnia i obkurcza ścianki naczyń krwionośnych, redukuje zaczerwienienia i zmniejsza tendencję do ich powstawania. Hamuje także działanie wolnych rodników szczególnie szkodliwych dla wrażliwej skóry naczyniowej.

Źródło: http://beautyconcept.pl/pielegnacja-ciala/pielegnacja-ciala/professional-coral-line/

 

Na Państwa stronie internetowej www.beautyconcept.pl znajduje się informacja – Sama natura wymyśliła procesy regeneracyjne. Tak łatwo po nie sięgnąć, aby w małoinwazyjny, ale jakże skuteczny sposób, odmłodzić wygląd skóry. Czy uważa Pani, że faktycznie tak łatwo jest czerpać z natury w walce z upływającym czasem?

 

My naturę rozumiemy nieco inaczej. Przy opracowywaniu nowych kosmetyków bierzemy pod uwagę naturę skóry – jej budowę i fizjologię, oraz korzyści jakie można osiągnąć poprzez odpowiednią pielęgnację. Sama budowa skóry jest najlepszym źródłem inspiracji do tworzenia skutecznych i dobrze tolerowanych produktów oraz efektywnych technik zabiegowych. Jesteśmy zafascynowani techniką mikronakłuwania skóry, która uruchamia naturalne procesy regeneracyjne, dzięki czemu w szybkim tempie wygląda po prostu młodziej.

 

Podczas 28. Międzynarodowego Kongresu LNE&SPA wystąpiła Pani z prezentacją nowej terapii na naczynka bazującej na Przełomowym połączeniu aktywnego działania eskuliny i techniki mikronakłuwania. Czy może Pani przybliżyć na czym polega ta terapia?

 

Ta przełomowa terapia łączy działanie skutecznych składników aktywnych obkurczających naczynka z techniką mikronakłuwania. Dzięki takiemu zastosowaniu, wysokostężony kompleks eskuliny, hesperydyny i rutyny zawarty w produktach do cery naczynkowej, wnika głębiej i działa jeszcze aktywniej. Dodatkowo mikronakłuwanie stymuluje procesy regeneracji skóry, które bezpośrednio wpływają także na stan naczyń krwionośnych. Należy podkreślić, że cera naczynkowa nie jest przeciwskazaniem do zabiegów mikronakłuwania kosmetycznego. Wprost przeciwnie – efekty nowej terapii na naczynka są spektakularne!

 

Małgorzata Chełkowska - doktor nauk chemicznych, kosmetolog. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Wieloletni praktyk, pracownik renomowanych firm z branży kosmetycznej. Autorka wielu publikacji w czasopismach naukowych, branżowych i urodowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Wykładowca i promotor prac dyplomowych na wyższej uczelni kosmetologicznej. Od 2 lat właścicielka firmy Beauty Concept, produkującej kosmetyki profesjonalne dla salonów kosmetycznych. Obecnie współwłaścicielka firmy kosmetycznej YONELLE.

 

Redaktor Maja Haczyk oraz Portal Biotechnologia.pl pragną serdecznie podziękować Pani dr n. chem. Małgorzacie Chełkowskiej za udzielenie wywiadu.

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE
Newsletter