Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Keratynowe prostowanie włosów - idealne rozwiązanie dla posiadaczek niesfornych loków
Keratynowe prostowanie włosów - idealne rozwiązanie dla posiadaczek niesfornych loków
Włosy to ozdoba każdej kobieta i każda chce mieć je piękne, zdrowe i lśniące. Niestety często agresywna stylizacja, zanieczyszczenie środowiska, nieodpowiednia dieta, czynniki zdrowotne powodują, iż stają się one zniszczone, matowe, elektryzują się i nie wyglądają dobrze. Często bywa także tak, że z natury nasze włosy są wysokoporowate, przez co wyglądają mało elegancko na co dzień. Dobrym rozwiązaniem dla tego typu problemu jest wykonanie zabiegu keratynowego prostowania włosów, po którym włosy stają się zdrowe, lśniące, lejące, a przy okazji idealnie proste.

 

Jak wygląda wykonanie zabiegu?

Zabieg keratynowego prostowania włosów rozpoczyna dokładne umycie włosów szamponem głęboko oczyszczającym, co pozwoli na otworzenie łusek włosa. Następnie, włosy dzielone są na pasma i na każde z nich nakładany jest preparat z keratyną niezbyt grubą warstwą, pomijając skórę głowy. Po upływie czasu podanego na opakowaniu preparatu, włosy są suszone oraz dokładnie prostowane. Każde pasmo należy przeciągnąć nawet do 10 razy prostownicą nagrzaną do 230 stopni (temperatura dobierana jest indywidualnie pod kątem kondycji włosów). Następnie należy umyć ponownie włosy, zastosować odżywkę i wysuszyć.

 

Efekty po zabiegu

Keratyna jest podstawowym budulcem włosa, który odpowiada za sprężystość i odporność włosa. Podczas zabiegu, wszelkie ubytki w strukturze włosa zostają wypełnione keretyną. W efekcie, otrzymujemy ekstremalnie odżywione włosy, natomiast skutkiem ubocznym zabiegu jest otrzymanie idealnie prostych włosów. Po zabiegu, włosy przestają się puszyć i elektryzować. Fryzura jest idealnie gładka bez zbędnego wysiłku. Wykonania zabiegu nie poleca się posiadaczkom włosów często rozjaśnianych, bardzo zniszczonych i kruszących się. Przed wykonaniem zabiegu, powinny się także zastanowić osoby, które często uczęszczają na basen, ponieważ chlorowana woda mocno wypłukuje keratynę.

 

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

Efekt po zabiegu utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Ważne jest to, w jaki sposób zadbamy o włosy przez pierwsze 48 godzin po zabiegu. Nie należy wówczas ich wiązać ani w inny sposób zginać, ponieważ powoduje to odkształcenie ich. Nie wolno ich także moczyć. Jeżeli zostaną z różnych powodów zwilżone (np. przez deszcz), należy je jak najszybciej ponownie wyprostować. Po upływie dwóch dób po zabiegu, ważna jest odpowiednia pielęgnacja włosów oraz stosowanie odpowiednich preparatów.

Po pierwsze, należy maksymalnie ograniczyć wypłukiwanie się keratyny. Dlatego należy myć włosy łagodnymi szamponami, które nie zawerają soli, silikonów, alkoholu. Wybierając szampon do włosów, należy zwróć zatem uwagę na to, aby w składzie INCI nie widniały składniki takie jak: Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate oraz wszystkie ich pochodne, Sodium Chloride, Alcohol denat., wszystkie składniki mające w nazwie przyrostek: -methicone, -silicon, -siloxane, -silanol. Po pierwszym umyciu włosów, można już je dowolnie wiązać, spinać. Warto zadbać o to, aby stosować preparaty zawierające w składzie keratynę, ponieważ ta, która została wprasowana we włosy podczas zabiegu ma tendencję do wypłukiwania się i warto ją stale uzupełniać. Ponieważ nadmiar keratyny nie jest dobry dla włosów, należy uważać, aby nie dopuścić do przeproteinowania włosów, co objawia się spuszeniem włosów. Wówczas trzeba je oczyścić, najlepiej szamponem oczyszczającym, po czym nałożyć odżywkę lub maskę na bazie emolientów albo sam olej. Dzięki takiej czynności zostanie przywrócona równowaga między proteinami a emolientami w strukturze włosa.

KOMENTARZE
Newsletter