Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Homeostatine - innowacyjny naturalny kompleks przeciw zmarszczkom
12.04.2006
Firma Provital wprowadziła kolejną nową substancję – Homeostatine.
Tym razem naszym celem było stworzenie aktywnego produktu zarówno zapobiegającego powstawaniu zmarszczek, jak i poprawiającego wygląd skóry, poprzez redukcję istniejących zmarszczek i linii oraz lepsze nawilżenie, ujędrnienie i uelastycznienie.

Homeostatine jest naturalnym surowcem kosmetycznym, łączącym aktywność swoich dwóch komponentów – wyizolowanego z alg Enteromorpha compressa morskiego pentasacharydu (MPS) i galaktomannanu z drzewa tara (Caesalpinia spinosa). Produkt nasz posiada innowacyjną strukturę trójwymiarowej matrycy polisacharydowej, zapewniającą sekwencyjne uwalnianie do skóry głównego składnika aktywnego, jakim jest MPS. Działanie MPS jest ukierunkowane na zachowanie i przywrócenie homeostazy macierzy pozakomórkowej skóry. Taki stan aktywnej równowagi między syntezą a degradacją składników budulcowych, zapewnia odpowiednią ilość i jakość włókien kolagenowych, elastynowych i glikozaminoglikanów, przez co przyczynia się do poprawy kondycji skóry i opóźnienia procesów jej starzenia. Skuteczność działania Homeostatine, polegającego na:

  • zwiększeniu produkcji kolagenu i innych składników macierzy pozakomórkowej,
  • hamowaniu syntezy szkodliwych metaloproteinaz,
  • hamowaniu syntezy mediatorów procesów zapalnych, została potwierdzona licznymi testami in-vitro oraz in-vivo . Końcowym rezultatem działania produktu jest odmłodzona, mniej pomarszczona, jędrniejsza, bardziej elastyczna i lepiej nawilżona skóra. W związku z powyższym Homeostatine może być skutecznie stosowana w kosmetykach spowalniających procesy starzenia skóry oraz w preparatach do skóry dojrzałej. Więcej informacji można uzyskać w firmie Provital Polska.

  • KOMENTARZE
    Newsletter