Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Gama roślinnych alkanów Emogreen™
Gama roślinnych alkanów Emogreen™

Gama roślinnych alkanów Emogreen™ uzyskała właśnie certyfikację RSPO w modelu Mass Balance. Zachęcamy do lektury wywiadu z Sabriną Mizael, menedżerką gamy produktów Emogreen™/Emosmart™ oraz koordynatorką kampanii komunikacyjnej w Seppic.

 

 

 

Seppic zrealizował krótki film promujący gamę roślinnych alkanów – dostępnych pod nazwą Emogreen™, w którym bardzo mocno akcentowany jest ich zrównoważony sposób pozyskiwania. Skąd wziął się pomysł na komunikację o alkanach?

W przemyśle kosmetycznym alkany są bardzo dobrze znane i często stosowane ze względu na swoje doskonałe właściwości sensoryczne. Alkany o syntetycznym lub mineralnym pochodzeniu stosowane są na całym świecie już od wielu lat. Chociaż związki te można uzyskać także z naturalnego, roślinnego źródła, należy powiedzieć, że ze względu na ich nazwę INCI (alkan), marki kosmetyczne oraz konsumenci w dalszym ciągu są wobec nich nieufni, ponieważ uważają, że jest to produkt syntetyczny pochodzący ze źródeł kopalnych. Zasadniczo alkany nie mają najlepszego wizerunku.

W Seppic rozumiemy tę obawę, dlatego postanowiliśmy podkreślić fakt, że alkany mogą być pozyskiwane w sposób naturalny, gdyż związki te są syntetyzowane także przez rośliny. Na tym właśnie aspekcie skupiamy się w naszym materiale video (Make It Bloom!). Przypominamy w nim, że tak naprawdę natura, na którą składają się atomy, związki chemiczne, również jest chemią. Tak więc chemia i natura nie są przeciwstawne. Ponieważ rynek kosmetyczny nieustannie poszukuje innowacyjnych, wydajnych, przystępnych cenowo i przyjaznych dla środowiska składników, zdecydowaliśmy się wprowadzić na rynek alkany Emogreen™, które spełniają wszystkie powyższe kryteria. Posiadają one certyfikat NATRUE oraz certyfikaty COSMOS, ECOCERT i w 100% pochodzą ze zrównoważonej biomasy roślinnej, wolnej od GMO, dostarczanej na drodze możliwego do zidentyfikowania łańcucha dostaw.

Emolienty Emogreen™ posiadają obecnie certyfikat RSPO w modelu Mass Balance, są również łatwo biodegradowalne (potwierdziliśmy ich biodegradowalność na poziomie od 86% do 89% po 28 dniach zgodnie z protokołem OECD 301B). Tak naprawdę, gdy tylko alkany Emogreen™ pojawiły się na rynku, zdobyły duże zainteresowanie oraz uznanie w branży. Były wielokrotnie nagradzane za ich innowacyjność, właściwości sensoryczne i zrównoważony sposób pozyskiwania: otrzymały Złotą Nagrodę podczas targów in-cosmetics Asia w kategorii „Innowacyjny składnik funkcjonalny” oraz nagrodę za najbardziej zrównoważony składnik przyznaną przez New York Society of Cosmetics Chemists na sympozjum poświęconym „Przyszłości zrównoważonego rozwoju”.

Dwa inne azjatyckie trofea zostały przyznane jako nagroda dla najlepszego składnika sensorycznego oraz „The Best Sensory Ingredient Award” oraz nagroda dla najlepszego składnika poprawiającego sensorykę „The Best Sensory Enhancer Award”.

 

Film ukazuje mocne strony emolientów Emogreen™ w odniesieniu do zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego sposobu pozyskiwania. Czy moglibyśmy poznać więcej szczegółów na ten temat?

Konsumenci poszukują kosmetyków naturalnych i biodegradowalnych, które mają możliwie najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Gama Emogreen™ idealnie wpisuje się w stale rozwijający trend zmierzający w kierunku bardziej odpowiedzialnego piękna. Z tego powodu zdecydowaliśmy się podkreślić zaangażowanie firmy Seppic w strategię rozwoju, której ważnym elementem jest oferowanie nowej generacji emolientów opartych na odnawialnych źródłach energii i powstających na drodze zaawansowanych procesów oczyszczania. Innym kluczowym aspektem jest neutralny ślad węglowy alkanów Emogreen™ obejmujący wszystkie etapy cyklu życia „od kołyski do bramy” (od plantacji do opuszczenia fabryki), który zdaje się być istotny, zwłaszcza gdy porównamy ślad węglowy pięciokrotnie bardziej energochłonnych olejów silikonowych. Dodam również, że przeprowadzone przez nas badania aplikacyjne potwierdzają, że emolienty Emogreen™ stanowią doskonałą sensoryczną alternatywę dla olejów silikonowych.

 

Czyli emolienty Emogreen™ posiadają jeszcze inne zalety niż roślinne pochodzenie oraz zrównoważony sposób pozyskiwania, przedstawione w filmie?

Tak, nasze zaawansowane, konsumenckie badania sensoryczne dowodzą, że pielęgnacja kremem zawierającym w swoim składzie alkany Emogreen™ wywołuje pozytywne emocje. Istotnym elementem tych badań było wykorzystanie metody z dziedziny neuronauki (prozodia sensoryczna), dzięki której na podstawie oceny muzykalności i intensywności reakcji głosowych towarzyszącym aplikacji kremów, mogliśmy odczytać i rozpoznać stopień zadowolenia konsumentów wynikający z doznań sensorycznych. Badania te potwierdziły, że tekstury kremów zawierających Emogreen™, dzięki ich przyjemnym, aksamitnym i jednocześnie pudrowym odczuciom, przywołują pozytywne emocje związane z przyjemnością, a to one warunkują preferencje konsumentów.

 

Podsumowując, jakie cechy emolientów Emogreen™ są istotne z punktu widzenia technologów?

Emolienty Emogreen™ to alkany o wysokim stopniu oczyszczenia (powstały one na drodze unikalnego, opatentowanego procesu oczyszczania), obojętne, odporne na czynniki utleniające, stabilne i niekomedogenne. Ponadto Emogreen ™ to oleje uniwersalne. Emolienty te, dzięki swojej płynnej postaci oraz przejrzystości, są łatwe do zastosowania w recepturach, a dodatkowo są kompatybilne ze wszystkimi rodzajami fazy olejowej (oleje roślinne, estry, silikony, oleje mineralne). Seppic przeprowadził wiele testów potwierdzających możliwość zastosowania Emogreen™ w różnorodnych produktach kosmetycznych przeznaczonych do pielęgnacji skóry, włosów, demakijażu w kosmetykach z ochroną przeciwsłoneczną SPF, kosmetykach kolorowych. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, naturalnemu pochodzeniu, łatwej biodegradacji, emolienty Emogreen™ wydają się być niezastąpione. Przykładem mogą stanowić produkty do demakijażu, które dzięki Emogreen™ znakomicie usuwają makijaż, znacznie skuteczniej niż produkty z silikonami czy izododekanem.

 

Więcej informacji: www.seppic.com
seppic.poland@airliquide.com
tel.+48 514 601 814

 

 

KOMENTARZE
Newsletter