Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Dołącz do firm przekazujących produkty kosmetyczne i detergentowe na Ukrainę
Dołącz do firm przekazujących produkty kosmetyczne i detergentowe na Ukrainę

24 lutego 2022 r. świat zmienił się, uwagę naszą kierując na tragedię, która rozgrywa się na Ukrainie. Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego (PSPKD), które zrzesza w Polsce ponad 150 firm branży kosmetycznej i detergentowej, zwróciło się do swoich partnerów o wsparcie ofiar wywołanej przez Rosję wojny na Ukrainie. Kosmetyki, produkty do dezynfekcji, środki czystości i leki pojawiają się bowiem we wszystkich zbiórkach jako produkty pierwszej potrzeby i ogromnego deficytu.

 

Odzew firm członkowskich PSPKD jest ogromny. Kolejne transporty produktów docierają do Warszawy, gdzie wolontariusze przygotowują konwoje, które ruszają na Ukrainę. Trafiają bezpośrednio do klasztoru, gdzie pochodzące z Polski siostry opiekują się osieroconymi dziećmi i innymi ofiarami wojny. Potrzebne są szczególnie: płyny pod prysznic/mydła, szampony, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, środki do prania, środki czystości, podpaski, pieluszki dla dzieci, pieluchy dla dorosłych, papier toaletowy i ręczniki papierowe, ręczniki (w tym z mikrofibry), worki na śmieci, środki dezynfekujące/alkohol do dezynfekcji, maski filtrujące lub jednorazowe.

Osoby i firmy, które chciałyby dołączyć do akcji pomocowej mogą kontaktować się z Agnieszką Sobkowiak z zespołu PSPKD (agnieszka.sobkowiak@kosmetyki-detergenty.pl), która przekaże Państwu wszystkie informacje logistyczne i kontakty do osób koordynujących transporty. Dary można wysyłać w dowolnym asortymencie i dowolnej ilości. Transporty pakowane są cały czas.

PSPKD

Źródła

Fot. https://pixabay.com/pl/illustrations/ukraina-flaga-flaga-ukrainy-7046944/

KOMENTARZE
Newsletter