Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
ANTIOX GT - nowy, naturalny antyoksydant dla formulacji kosmetycznych
ANTIOX GT - najnowsze osiągnięcie francuskiej firmy Oléos - jest naturalnym rozwiązaniem antyoksydacyjnym dla „zielonych kosmetyków”. Składnik został zaprojektowany z pomocą oryginalnego podejścia obejmującego tzw. teorię paradoksu polarnego przeciwutleniaczy.

Trend zielonych i naturalnych kosmetyków sprawił, że oleje roślinne są powszechniej używane w emulsjach i produktach bezwodnych. Oleje zawierają składniki cenne dla skóry, włączając wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i 6, które są jednak wrażliwe na utlenianie. Oznacza to, że wspomniane kwasy muszą być skutecznie chronione przed powietrzem i światłem, aby zapewnić im pozostawanie aktywnymi przez cały okres przydatności produktu.

 

Jakie naturalne rozwiązania surowcowe istnieją i jakie są ich ograniczenia?

 

Pierwszym rozwiązaniem są ekstrakty z rozmarynu, które są znane jako skuteczne antyoksydanty, ale które mogą zawierać szczątkowe związki terpenowe z ryzykiem nieprzyjemnego zapachu i możliwą alergennością. Druga alternatywa to użycie tokoferoli, wysoko rozpuszczalnych w tłuszczach, otrzymywanych z rafinacji olejów produkowanych do masowej konsumpcji, takich jak np. olej sojowy, pochodzący jednak w większości z nasion genetycznie modyfikowanych. Pojawiają się tu więc problemy dotyczące źródeł pozyskiwania, a także dowolnych wzrostów cen spowodowanych wahaniami na rynku olejów.

Istnieje zatem potrzeba nowej alternatywy, która może pokonać te wszystkie trudności.

 

ANTIOX GT jest olejowym kompleksem łączącym w sobie pięć komponentów - wszystkie pochodzenia roślinnego. Został zaprojektowany z pomocą oryginalnego podejścia obejmującego tzw. teorię paradoksu polarnego przeciwutleniaczy (antioxidant polar paradox). Jest to teoria, która przedstawia korzyści wynikające z wprowadzenia jednego lub kilku bardziej polarnych przeciwutleniaczy do oleju, jak np. kwas askorbinowy, kwas rozmarynowy, innymi słowy cząsteczek posiadających niskie powinowactwo do fazy olejowej w celu ukierunkowania ich gromadzenia się na granicy międzyfazowej (olej-powietrze lub olej-woda).Te granice międzyfazowe są w rzeczywistości miejscami, gdzie ułatwiony jest kontakt pomiędzy wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi a tlenem.

 

Aby stworzyć ANTIOX GT firma Oléos wybrała trifenolową molekułę - kwas gallusowy - który jest elementarnym przeciwutleniaczem, znanym ze swojej efektywności w blokowaniu łańcucha reakcji utleniania w wielonienasyconych kwasach tłuszczowych. Następnie Oleos zidentyfikował naturalne źródło bogate w kwas gallusowy i wykorzystując opatentowany proces oleo-eko-ekstrakcji zaproponował po raz pierwszy kwas gallusowy w wysoce skoncentrowanej postaci, która może być zastosowana w złożonych recepturach kosmetyków.

 

Jakie gwarancje oferuje ANTIOX GT?

  • ANTIOX GT jest formułowany w 100% z roślin niemodyfikowanych genetycznie
  • jest składnikiem EKO - produkowanym bez organicznych rozpuszczalników i procesów chemicznych, posiada certyfikat Ecocert
  • jest zgodny z przepisami obowiązującymi w branży kosmetycznej, włączając te w Europie i Chinach
  • jest niedrażniący, niefototoksyczny, niealergenny
  • ma neutralny zapach i kolor
  • stosowany w tej samej dozie, co inne naturalne rozwiązania, jest bardziej skuteczny
     

Przedstawicielem firmy Oléos w Polsce jest Cosmetics Partner.
Więcej informacji: Monika Żynda, monika.zynda@cospart.pl

Źródła

Materiały promocyjne marki Oléos 

KOMENTARZE
Newsletter