Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu

Farmacja

Choroby rzadkie w XXI wieku
Data rozpoczęcia:
2020-02-21
Data zakończenia:
2020-02-21
Organizator:
Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL
Miejsce
Lublin

W imieniu Fundacji TYGIEL serdecznie zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Choroby rzadkie w XXI wieku", która odbędzie się 21 lutego 2020 roku w Lublinie.

 

Gośćmi Honorowymi Konferencji będą:

* prof. dr hab. n. med. Jerzy Tarach, Katedra i Klinika Endokrynologii, Wydział Lekarski, Uniwersytet Medyczny w Lublinie; Tytuł wystąpienia: Zespoły chorobowe i choroby rzadkie w XXI wieku na przykładzie endokrynologii,

* prof. dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli,

* dr hab. n. med. Jolanta Sykut-Cegielska, Prof. IMi, Kierownik Kliniki Wrodzonych Wad Metabolizmu Instytutu Matki i Dziecka.

Celem Konferencji jest wymiana wiedzy oraz przedstawienie najnowszych osiągnięć naukowych w dziedzinach diagnostyki, terapii oraz opieki nad chorymi zmagającymi się z chorobami rzadkimi. Podczas Konferencji uczestnicy będą mieli okazję do przedstawienia swoich prac w formie wystąpienia ustnego i/lub posteru naukowego. Ponadto, będzie możliwość zgłoszenia publikacji do monografii naukowej.

Obserwowany obecnie intensywny rozwój technologiczny, gospodarczy oraz społeczny pozwala sądzić, że jakość życia osób dotkniętych chorobami rzadkimi jest coraz wyższa. Dzięki udziałowi w wydarzeniu będziemy mogli na bieżąco śledzić ten proces i weryfikować osiągnięte cele. Wierzymy, że jedynie kompleksowe podejście do problemu pozwoli na wypracowanie procedur działania, które przyczynią się do poprawy komfortu życia osób dotkniętych omawianymi schorzeniami.

W związku z tym serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji specjalistów nauk medycznych, lekarzy, fizjoterapeutów, farmaceutów, genetyków, biologów molekularnych, diagnostów laboratoryjnych, inżynierów biomedycznych, enzymologów, ale także technologów, prawników, psychologów, pedagogów oraz specjalistów z dziedziny zdrowia publicznego.

 

Wystąpienia uczestników podzielone zostaną według następujących sekcji tematycznych:

– epidemiologia i diagnostyka,

– terapia (farmakologiczna, rehabilitacyjna, alternatywna i inne),

– opieka długofalowa nad chorymi i ich portret psychologiczny,

– aspekty prawne, bioetyczne i rola zdrowia publicznego.

Organizatorem Konferencji jest Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL.

Ostatnia tura rejestracji trwa do 30 stycznia 2020 r.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej (zakładka: REJESTRACJA).

Newsletter