Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Wiosenne kongresy kosmetyczne
31.01.2008
W tym roku po raz pierwszy najważniejsza wiosenna impreza targowa dla branży kosmetycznej i solaryjnej w Polsce, organizowana przez Związek Pracodawców – Wystawców Kosmetyki Profesjonalnej składa się z dwóch edycji.
1 i 2 marca odbędzie się SALON WIOSNA, a 19-20 kwietnia SALON URODY.

Obu towarzyszą kongresy kosmetyczne, a kwietniowej także warsztaty z ajurvedy. Konferencja w czasie Salonu Urody w kwietniu skierowana jest do szerszego grona odbiorców, a nie jak tradycyjnie dotychczas, przede wszystkim do kosmetyczek i uczennic szkół kosmetycznych. Uczestnictwo w niej pozwoli nie tylko pogłębić wiedzę niezbędną w zawodowej pracy w gabinecie, gdyż zaplanowane warsztaty z psychokosmetyki z udziałem psychologa, dietetyka, stylisty i wizażysty są interesującą propozycją dla wszystkich interesujących się urodą.

Na oba kongresy obowiązuje jeden bilet wstępu – kupiony na Targach SALON WIOSNA upoważni do wejścia na Kongres w czasie SALONU URODY.

Każdy ze słuchaczy Kongresu otrzyma prestiżowy dyplom uczestnictwa.

Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny w dniach 1 - 3 marca odbędzie się pod hasłem „Uroda w rękach profesjonalistów”

Nasi międzynarodowi goście to znana już polskiej publiczności Sarah Cosnac, której wykłady z ayurvedy niezmiennie spotykają się z niezwykle ciepłym przyjęciem kosmetyczek na całym świecie. Pierre de Robert – specjalista aromareflexologii zaprezentuje kolejne metody masażu, który tak doskonale służy całemu ciału. Po wykładzie Dominique Pierson’a sprzedaż w gabinecie kosmetycznym okaże się niezwykle prosta i wdzięczna.

Uczestnicy - słuchacze naszego Kongresu mają wielkie szczęście, bo wykładowcy z Francji tydzień po naszym Kongresie w trakcie Salonu Wiosna 2008 goszczą z prelekcjami na wielkiej kosmetycznej imprezie w Paryżu, na Mondial Spa & Beauté. Nie trzeba jechać do Paryża, by spotkać światowej sławy specjalistów świata kosmetyki w Warszawie.

Ale nasz Kongres to także inni znakomici prelegenci, tacy jak Manuel A. Vanegas z USA, który opowie nam, czy kapsuły w gabinecie to rzeczywiście inwestycja, która się opłaca.
Zaprosiliśmy także wspaniałe polskie grono wykładowców, do których należy Piotr Szczotka – który pomoże nam walczyć z cellulitem, tematem wracającym do gabinetów każdej wiosny jak bumerang. Dr n med. Lubomir Lembas, specjalista chirurgii plastycznej i estetycznej wygłosi prelekcję na temat współpracy kosmetyczki i chirurga plastycznego. Iwona Białas rozprawi się z prawdami i mitami dotyczącymi składników w produktach kosmetycznych. O tym, że inwestycja w Internet w gabinecie to koszt niezbędny i opłacalny, przekona nas Maciej Kasperek. Dr n. med. Patryk Tarka uświadomi wszystkich, że bezpieczny dla klientek i personelu gabinet kosmetyczny to gabinet czysty. Jacek Klepacki doradzi, skąd czerpać środki na jak najlepsze wyposażenie salonu.

Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny trwa dwa dni. Organizatorzy zapraszają w sobotę 1 marca oraz w niedzielę 2 marca na godzinę 11.00.

Plan Międzynarodowego Kongresu Kosmetycznego:

Sobota 1 marca
G.11.00 – 12.30 – Sarah Cosnac – „Ayurveda – sposób na nową jakość usług”
12.30 – 13.30 – Dominique Pierson – „Przyjemność sprzedaży w salonie kosmetycznym i ośrodkach SPA”
13.30 – 14.15 – Maciej Kasperek – „Internet – nowe szanse dla gabinetu kosmetycznego”
14.30 – 15.30 – dr n.med. Lubomir Lembas – “Uroda klientek – cel współpracy kosmetyczki I chirurga plastycznego”
15.30 – 16.30 – Pierre de Robert – „Aromareflexologia – tajemnica sukcesu we Francji“

Niedziela 2 marca
G.11 – 12.00 – Iwona Białas – „Etykieta kosmetyku jako źródło informacji o jego jakości oraz narzędzie pracy kosmetyczki”
12.00 – 13.15 – Piotr Szczotka - „Masaż w terapii cellulit a modelowanie sylwetki, różnicowanie metod”
13.30 – 14.30 - dr n. med. Patryk Tarka – „Profilaktyka zakażeń i ochrona personelu w gabinetach kosmetycznych, studiach tatuażu oraz zakładach
fryzjerskich".
14.30 – 15.30 - Manuel A. Vanegas – „Kapsuły Spa i ich znaczenie w prowadzeniu gabinetu kosmetycznego”
15.30 – 16.15 – Jacek Klepacki - „Najkorzystniejsze formy finansowania wyposażenia gabinetu kosmetycznego”


Zaproszeni wykładowcy:

Sarah Cosnac - dyrektorka Międzynarodowej Szkoły Masażu Tradycyjnego "Ayurveda Formation", menadżer, konsultantka komunikacji społecznej i interpersonalnej – prowadzi szkolenia pracowników dla firm francuskich i międzynarodowych, takich jak  Auchan, Leroy-Merlin, Castorama, Lloyd Continental, Sinthelabo, Adventis). Sarah Cosnac jest także terapeutką wykorzystującą metodę sophrologii – metody relaksacyjnej, popularnej w Europie Zachodniej.

Dominique Pierson 
Twórca firmy szkoleniowej DP Training, działającej od 2002 roku w Paryżu, specjalizującej się z sukcesami w szkoleniach kadry menagerskiej oraz obsługi salonów kosmetycznych, ośrodków SPA i perfumerii. Szkolenia DP Training, wykorzystujące metody specjalnie opracowane dla specyficznej branży kosmetycznej cieszą się wielkim powodzeniem we francuskim świecie urody, a korzystają z nich takie firmy jak Shiseido, Payot, Clarins, Decleor, Orlane, Peonia i wiele innych.

Pierre de Robert
Reflexolog, twórca metody aroma-reflexologii, specjalizujący się w reflexologii twarzy, stóp  i dłoni.
Zabieg na twarzy, stopach czy dłoniach nie zajmuje więcej czasu niż masaż kosmetyczny twarzy. Metoda, o którą warto poszerzyć zakres usług w dobrym gabinecie kosmetycznym.
Refleksologia to terapia łącząca w sobie terapię i postępowanie kosmetyczno-estetyczne oraz diagnozę energetyczną. Aromarefleksologia polepsza cyrkulację krwi i limfy, co wpływa na odżywienie i lepszą detoksykację tkanek.

Maciej Kasperek -  prezes zarządu firmy MEDIA4U specjalizującej się w tworzeniu stron internetowych. Firma realizuje specjalne, przyjazne oprogramowanie pozwalające na zarządzanie usługami w gabinecie kosmetycznym.

Dr n. med. Lubomir Lembas - specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej, asystent w Klinice Chirurgii Plastycznej i Estetycznej Doktora A. Sankowskiego, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, adiunkt Kliniki Chirurgii Plastycznej CMKP, autor ponad trzydziestu publikacji z zakresu chirurgii ogólnej i plastycznej.

Mgr Iwona Białas –  chemik kosmetolog, pracownik naukowy Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie, wykładowca na podyplomowych studiach Chemia Kosmetyczna w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia,  prowadzonych wspólnie z Politechniką Warszawską. Współpracuje z dr inż. Jackiem Arctem. Autorka licznych publikacji z zakresu chemii kosmetycznej, w pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami związanymi z toksykologią i przenikaniem przez skórę barwników stosowanych w farbach do włosów.


Piotr Szczotka - terapeuta, dyplomowany technik masażysta, absolwent Medycznego Studium - Wydziału Masażu Leczniczego w Krakowie, Health Enrichment Center, the School of Therapeutic Massage MI. USA, posiada międzynarodowe certyfikaty masażu: a) Lifting twarzy Techniki Rosenberga. b) Manualny Drenaż Limfatyczny. c) Polinezyjski Masaż Ma-uri.

Dr n. med. Patryk Tarka - absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Zagadnieniami związanymi z zapobieganiem zakażeniom w placówkach medycznych (gabinety stomatologiczne, zabiegowe, szpitale), i niemedycznych (gabinety kosmetyczne, studia tatuażu) zajmuje się od lat 90. Prowadzi badania naukowe nad nowymi technologiami dezynfekcji powietrza i powierzchni w wymienionych obszarach, oraz metod ochrony przed zakażeniami bakteryjnymi, grzybiczymi i wirusowymi podczas zabiegów naruszających ciągłość tkanek. Autor wielu prac oryginalnych i poglądowych z tego tematu. Stypendysta Ministra Zdrowia.

Manuel A. Vanegas, Jr.  - absolwent Carlson School of Management na Uniwersytecie w Minnesocie, laureat licznych nagród i wyróżnień w tym MBA Thunderbird, American Graduate School of International Management w Glendale (Arizona). Manny Vanegas wraz z Steve Dafferem, twórcą idei kapsuł spa buduje wizerunek marki i koncepcji spa na całym świecie. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w handlu, włada 8 językami.


mgr Jacek Klepacki doradca finansowy posiadający certyfikat European Financial Guide EFG, jest wpisany na listę sygnatariuszy Kodeksu Etyki PIPUiF. Jest autorem tekstów w fachowej prasie branżowej w dziedzinie księgowości i doradztwa finansowego - kredyty, leasingi i ubezpieczenia.Jest członkiem zarządu "JWK Finance" sp. z o.o. działajacej w branży finansowej, oraz prokurentem w "Aptekarz-Księgowy" sp. z o.o. - branża księgowa - obsługa małych i średnich firm.

Kongres w dniach 19-20 kwietnia uświetni pani Illa L. Bayulken, międzynarodowy autorytet w zakresie budowy i  rozwoju wizerunku branży pielęgnacji paznokci na ponad 35 rynkach zagranicznych w Azji, Europie, Ameryce Południowej i Środkowej, Australii i na Bliskim Wschodzie. Illa L. Bayulken to jurorka wielu międzynarodowych konkursów kosmetycznych. Jej bogate doświadczenie, potwierdzone aktywną działalnością szkoleniową obejmuje tematykę pielęgnacji paznokci i produktów temu służących oraz tworzenia i prowadzenia gabinetów kosmetycznych. Jest także wybitną specjalistką w dziedzinie skutecznej sprzedaży oraz marketingu produktów i usług branży kosmetycznej.

Salon Urody warto odwiedzić ze względu na towarzyszące warsztaty: „Psychokosmetyka – forma codziennej dbałości o siebie” i równolegle odbywające się „Spotkanie z ayurvedą” prowadzone przez Sarah Cosnac z Międzynarodowej Szkoły Masażu Tradycyjnego "Ayurveda Formation".

Oprac.: Joanna Gumińska
Źródło: ZP-WKP
KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2025>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Newsletter