Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Rower to zdrowie i… szacunek ludzi ulicy
Rower to zdrowie i… szacunek ludzi ulicy
Przyszła wiosna - czas przesiąść się na rower. Jazda na rowerze to nie tylko miły sposób na spędzenie wolnego czasu. Dzięki niej możesz zadbać również o zdrowie swoje i innych.

 

Rower to zdrowie

Spędzanie weekendów na rowerze Cię nie przekonuje? Może nigdy nie myślałeś o tym, jak pozytywnie może to wpłynąć na twój organizm.

Rower, w przeciwieństwie do wielu innych aktywności fizycznych, nie obciąża nadmiernie stawów oraz reszty naszego organizmu. Dzięki niemu możesz wzmocnić swoje mięśnie i dotlenić organizm. Świeże powietrze wpływa również na układ odpornościowy, dzięki czemu nie imają się nas tak łatwo choroby. Jazda na rowerze to świetny pomysł dla osób, które chcą poprawić swoje krążenie - mięśnie goleni pobudzają krążenie żylne, co przeciwdziała powstawaniu zakrzepów. Rower to też dobry sposób na problemy z kręgosłupem. Jazda na rowerze to również oczywiście świetny sposób, żeby zrzucić zbędne kilogramy przed wakacjami.

 

Rower bywa pomysłem na życie

Jazda na rowerze może być wręcz zalecana. Pewnego dnia Pan Mieczysław Parczyński z Gdańska usłyszał od lekarza, że powinien zacząć jeździć na rowerze, gdyż grozi mu niedowład kończyn dolnych. Od tego czasu jeździł codziennie. Gdy zmarła jego żona, 65-letni wtedy Pan Mieczysław wsiadł na rower i w ciągu 94 dni przejechał 5730 km. Nie była to jednak zwykła podróż. Wcześniej wyrysował sobie na mapie Polski trasę, która układała się w jej imię - “Jadzia”. Jednak na pokonaniu tej trasy nie poprzestał. Podróżowanie na rowerze stało się nowym sposobem na życie Pana Mieczysława - przejechał ponad 216 tysięcy kilometrów i był we wszystkich miejscowościach w Polsce, które mają prawa miejskie. W maju będzie świętować swoje 92 urodziny. Pomimo wieku nadal codziennie pamięta o gimnastyce.

Czy ta historia nie jest wystarczającą motywacją?

 

Rower to szacunek ludzi ulicy

Olbrzymim problemem, z jakim zmagają się od jakiegoś czasu duże miasta, jest zanieczyszczenie powietrza. Z jego powodu w ciągu roku w Europie umiera przedwcześnie ponad pół miliona ludzi, z czego 47,3 tys. Polaków. A przecież częściowe rozwiązanie tego problemu mogłoby być takie proste - do pracy zacznijmy jeździć rowerem zamiast samochodem! Do takiej zmiany nawołują twórcy singla "Bike Band" - L.U.C, GrubSon, Promoe (Szwecja), Rapsusklei (Hiszpania) oraz Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo. Ich projekt ciągle się rozrasta. Dołączają do niego kolejni raperzy i kolejne orkiestry z Europy, nawołując społeczeństwo do przerzucenia się na zdrowszy tryb życia. 

 

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2022>

pnwtśrczptsbnd
30
31
Packaging [R]evolution
2022-05-31 do 2022-05-31
Packaging Innovations
2022-05-31 do 2022-06-01
1
2
3
4
5
6
8
Beauty Innovations 2022
2022-06-08 do 2022-06-09
10
11
12
14
16
17
18
19
24
25
26
27
28
30
2
3
Newsletter