Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
NatraGel - innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie kosmetologii profesjonalnej
20.09.2005
Profesjonalne metody kosmetyki nieinwazyjnej zdobywają coraz większą popularność oraz uznanie wśród specjalistów i pacjentek.

NatraGel może wkrótce okazać się jednym z podstawowych zabiegów odżywczych i odmładzających jak również kuracją przygotowującą do przeprowadzenia inwazyjnego leczenia skóry.



Działanie hydrożelu opiera się na intensywnym nawilżaniu skóry, przy czym wilgoć pobierana jest w dwojaki sposób. Z zewnątrz za pośrednictwem żelu oraz poprzez uruchomienie wewnętrznych rezerwuarów wody, które nawilżają warstwę naskórka. System taki pozwala na natychmiastowe odświeżenie zmęczonej cery, wygładzenie powierzchni skóry, spłycenie zmarszczek i zniesienie opuchlizny. Skład: W skład hydrożelu wchodzi : gliceryna, substancje higroskopijne(pochłaniające wodę) oraz czynniki wiążące strukturę żelu. Aby uzyskać dodatkowe właściwości żelu i wykorzystać je do wielu zabiegów można modyfikować jego skład dodając substancje aktywne tj. ceramidy, kwas mlekowy, wit.E, trójglicerydy, kolagen, kofeina.) NatraGel powoduje bowiem szybsze wchłanianie czynników aktywnych intensyfikując ich działanie, wpływając tym samym na efektywność kuracji. Działanie: Po kilku minutach od nałożenia maski żelowej dochodzi do osiągnięcia stanu równowagi osmotycznej pomiędzy warstwą skóry a żelem. Następnie substancje aktywne np. wit E zaczynają migrować w głąb skóry, odżywiając jej wewnętrzne warstwy. Niektóre rozpuszczalne w wodzie substancje tj. witamina C wykazują wręcz natychmiastową translokacje do komórek skóry. Zastosowanie: Natragel znalazł zastosowanie nie tylko w kosmetologii nieinwazyjnej ale również jako preparat łagodzący i przygotowujący do zabiegów takich jak iniekcyjne wprowadzanie Botoxu lub kwasu hialuronowego. Hydrożel wzmacnia działanie kremów, balsamów, których czynniki aktywne są sprawniej i szybciej dostarczane w głąb skóry Bezpieczeństwo: Hydrożel nie jest środowiskiem sprzyjającym rozwojowi drobnoustrojów jak również jest dobrze chroniony przed wszelkimi zanieczyszczeniami. Co więcej w skórnym teście płatkowym nie wykazywał właściwości drażniących ani uczulających.

KOMENTARZE
Newsletter