Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Już za miesiąc, 4 lutego, będziemy obchodzić Światowy Dzień Walki z Rakiem, czyli z „głównym zabójcą XXI w.”. W związku ze wzrostem zachorowań na nowotwory złośliwe, akcje społeczne skupiają się przede wszystkim na aspektach profilaktyki i wczesnego wykrywania, co mogłoby w znacznym stopniu poprawić niechlubne statystyki zachorowalności i umieralności na nowotwory. Co czeka nas tego dnia w Polsce?

 

Podczas tegorocznej konferencji "Światowy Dzień Walki z Rakiem", eksperci zgromadzeni w hotelu Sheraton w Warszawie zaprezentują ogólnopolskie narzędzia, które mają za zadanie pomóc pacjentom i onkologom w nierównej konfrontacji z tym bezwzględnym zabójcą. Pierwszemu spotkaniu, które odbyło się w 2014 r. przyświecało hasło: „Kierunki rozwoju publicznych centrów onkologii w Polsce”. Podjęto debatę na ich temat w kontekście wyzwań organizacyjnych i dostępności do leczenia, referencyjności tych placówek, a także wszechstronnego wsparcia dla pacjentów pod postacią portalu www.publicznecentraonkologii.pl. Rok później pod hasłem „Wszystko o pakiecie onkologicznym” kryły się panele dyskusyjne poświęcone znaczeniu tego pakietu dla pacjentów, lekarzy pierwszego kontaktu oraz dla centrów onkologii. W tym roku, podczas trzeciej edycji uczestnicy zapoznają się z Narodowym Programem Zwalczania Chorób Nowotworowych na lata 2016-2025, a także usłyszą co udało się osiągnąć po roku działania w praktyce pakietu onkologicznego. Powyższe tematy będą przedstawione z trzech różnych perspektyw: administracji rządowej, ośrodków zdrowia oraz przedstawicieli środowisk pacjenckich.

Gospodarzami spotkania będą prawdziwe ikony polskiej onkologii - prof. dr hab. n. med. Krzysztof Warzocha, specjalista w zakresie hematologii, onkologii klinicznej, chorób wewnętrznych i zdrowia publicznego, do niedawna dyrektor Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz prof. dr hab. Jacek Fijuth, specjalista w dziedzinie radioterapii onkologicznej, kierownik Zakładu Radioterapii Katedry Onkologii UM w Łodzi oraz Pionu Radioterapii w WSS im. M. Kopernika w Łodzi, także przez lata naukowo i zawodowo związany z Centrum Onkologii. Na konferencji pojawią się dyrektorzy z 10 publicznych wielospecjalistycznych centrów onkologii oraz członkowie Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, najstarszego i największego stowarzyszenia naukowego w dziedzinie onkologii w Polsce, zrzeszającego około 1200 członków – lekarzy, naukowców, reprezentantów różnych dziedzin związanych z badaniami podstawowymi, epidemiologią, rozpoznawaniem i leczeniem chorób nowotworowych.

Wszelkie niezbędne informacje dostępne na stronie wydarzenia lub w naszym kalendarium.

UWAGA! "Z przyczyn niezależnych od organizatora konferencja nie odbędzie się", podaje Zespół IRONteam Sp. z o.o., organizator konferencji. 

Źródła

http://www.konferencja.ironteam.pl/

KOMENTARZE
news

<Lipiec 2021>

pnwtśrczptsbnd
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Newsletter